EA se po 8 letech vrací na Steam v plné parádě. Vydá zde Star Wars Jedi a nabídne předplatné

Tentokrát se spekulace nemýlily. Společnost Electronic Arts se po letech skutečně vrací na Steam. Stane se tak za dva týdny ku příležitosti vydání očekávané akce Star Wars Jedi: Fallen Order, kterou už si na této platformě můžete předobjednávat.

Fallen Order ale zdaleka nebude jedinou hrou EA, která se na Steamu objeví. V oficiální tiskové zprávě firma vedle nových Star Wars uvedla také silné hry ze svého katalogu, například The Sims 4, Apex Legends, FIFA 20, Battlefield 5 nebo Unravel 2. Ty však budou na Steamu k mání až v průběhu roku 2020.

Předplatné EA Access

Možná ještě zajímavější než návrat herního portfolia EA je nabídka předplatného této firmy na Steamu. V tomto případě ale nepůjde o Origin Access, který je standardně určen PC hráčům, ale EA Access, který byl dosud k dispozici jen na konzolích.

Zatímco Origin Access nabízí více než 230 her, EA Access je na konzolích limitován jen na třicítku her. Uvidíme, zda se na Steamu tato nabídka rozšíří.

EA také uvedlo, že hráči multiplayerových her se budou moct prostřednictvím Steamu a Originu spojit do jedné partie. Pokud si tak pořídíte například Battlefield 5 na Steamu, budete ho moct hrát s kamarádem, který má verzi pořízenou na Originu.

Electronic Arts se přitom se Steamem rozloučilo už v roce 2011, kdy vydala Crysis 2 exkluzivně na Originu. Aktuálně je tato akce od Cryteku na Steamu k dispozici v Maximum Edition.

Pro Steam jde každopádně o velmi vítanou vzpruhu po sérii oznámených exkluzivit ze strany jeho agresivní konkurence v podobě Epic Games Store. Jde také o náznak nové strategie Valve, které pravděpodobně bude chtít na svou stranu získat velké vydavatele, zatímco Epic nechá, ať přeplácí jednotlivé exkluzivity, což je strategie, o které Gabe Newell a spol. jistě vědí, že není dlouhodobě udržitelná.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na