Embracer Group má ve vývoji 118 her, ale žádnou pecku na dohled

Foto: Biomutant

Bývalé THQ Nordic, které se přejmenovalo na Embracer Group, bylo v minulých letech na mohutných nákupech, kdy si do své skupiny pořídilo řadu vývojářských studií, mimo jiné pražské Warhorse nebo zkušené Saber Interactive. Je přitom jasné, že tato studia pracují na nových titulech. Celá firma tak má aktuálně ve vývoji 118 her, což je poměrně neuvěřitelné číslo. Přitom 69 titulů dosud nebylo oznámeno.

Problémem Embracer Group však zůstává úspěšné dotahování projektů do konce. Od loňského Metro Exodus totiž tento moloch nevydal žádnou AAA hru, tedy titul špičkových produkčních kvalit. Nestane se tak ani letos a s další velkou hrou se tak počítá až na fiskální rok 2022, který započne 1. dubna 2021.

To však neznamená, že letos nevydá žádnou hru, jen nepůjde o kdovíjaké pecky. Slušné výsledky si však slibuje od dlouho vyvíjeného a nepříliš přesvědčivého Biomutanta, remaku Destroy All Humans! a závodů MotoGP 20 a Ride 4.

Embracer Group měl ve fiskálním roce končícím 30. března 2020 obrat ve výši 5,25 miliardy švédských korun (cca 15 miliard Kč) a zisk 283 milionů švédských korun, tedy přibližně 800 milionů korun. To není mnoho, vezmeme-li v potaz, že firma loni utratila jen za akvizici Saber Interactive pořádný balík v hodnotě 525 milionů dolarů, tedy v tehdejším kurzu kolem 12 miliard korun.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na