Epic Games ukončilo vývoj Unreal Tournament. Rozpracovaná verze zůstane k dispozici

Bylo to v podstatě veřejným tajemstvím: vývojářské studio Epic Games na jaře 2017 přestalo s vývojem nové verze kdysi oblíbené multiplayerové akce Unreal Tournament a začalo se plně soustředit na Fortnite a především jeho Battle Royale mód.

Nyní celou záležitost potvrdil šéf Epic Games, Tim Sweeney. Na aktuální situaci Unreal Tournament se podle něj přinejmenším nějakou dobu nebude nic měnit. Hra tak podle Sweeneyho nebude dále vyvíjena. To by fanoušky nemělo překvapit, vždyť poslední update pre-alpha verze je z června 2017 a Fortnite je se 200 miliony hráči aktuálně nejúspěšnější hrou světa. Jaké jsou tedy priority firmy je nasnadě.

Nová verze Unreal Tournament byla oznámena v roce 2014 a měla být netradičně vyvíjena spolu s fanouškovskou komunitou. Amatérští programátoři a designéři dostali možnost vytvářet mapy, zbraně a další předměty a nabízet je v Unreal Engine Store, a to i za peníze. Co Epic Games a hráče přesvědčilo, mělo se stát součástí hotové hry. Tedy podobně jako to dělá Valve s Counter-Strike: Global Offensive.

Celý projekt nového Unreal Tournamentu ale netáhl tak, jak si Epic Games představovalo. Když se tak objevilo Fortnite, nebylo o čem přemýšlet. Studio se nyní plně soustředí na tento zlatý důl, kterému poskytuje nebývalou podporu. Podobně studio před časem ukončilo vývoj jiného svého titulu – Paragon.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na