Google Stadia nebude Netflixem pro hráče. Za jednotlivé hry se má platit plná cena

V současné době hýbou herním průmyslem tři velká témata, kolem kterých se začíná otáčet doslova vše. Jde o hry koncipované jako služba, tedy s kontinuálně přidávaným obsahem, dále pak herní předplatné a streaming. Pro velké vydavatele je na tom nejlepší, že všechny tři koncepty lze dobře kombinovat.

Tip na článek:  Google Stadia v detailech. Ceny, předplatné a listopadové spuštění

A kromě tradičních firem jako EA, Microsoft a Ubisoft si chce svůj kousek koláček ukrojit také Google, který na listopad tohoto roku oznámil spuštění své služby Stadia. Samotná myšlenka streamingu na jakémkoliv zařízení za měsíční poplatek hráče poměrně zaujala. Ovšem druhou věcí se zdá být obsah. Mnozí se domnívali, že v rámci předplatného budou moct hrát spoustu atraktivních titulů.

Hry zdarma nebudou příliš atraktivní

Jak se ale ukazuje, kdo by si Google Stadia představoval jako Netflix pro hráče, nebude s výsledkem příliš spokojen. Ano, od listopadu bude možné si za přibližně 10 euro zajistit streaming her ve 4K rozlišení. A ano, součástí služby Stadia Pro bude také nabídka některých titulů. Jenže Google zatím neuvedl jakých, s jedinou výjimkou – Destiny 2. Jenže tento dva roky starý titul v podstatě přechází na free2play model. Ani další hry v nabídce podle všeho nebudou žádné trháky.

Nyní se ale každopádně potvrdilo, že za nové hry se bude platit. A to nikoliv méně než prostřednictvím jiných kanálů, o čemž se také spekulovalo. “Nerozumím tomu, proč by měly být levnější,” odvětil šéf Google Stadia, Phil Harrison, na tímto směrem mířenou otázku magazínu Eurogamer a dodal, že hry budou stát plnou cenu. Přidanou hodnotou pro hráče má být flexibilita streamingu, nezávislost na hardware a platformě.

Pokud tak nový titul bude stát 60 euro, zahrajete si ho za tuto cenu i na Google Stadia – za předpokladu, že ji bude podporovat. Ovšem jak už jsme uvedli v úvodu, moderní trendy herního průmyslu jsou dobře kombinovatelné, a tak na Stadii půjde napojit například oznámené předplatné Uplay+. V jeho rámci dostanete za poplatek 15 eur měsíčně kompletní knihovnu her od Ubisoftu. Jenže pak už spolu s předplatným streamingové platformy hradíte 25 euro měsíčně. A stále máte přístup pouze ke knihovně jednoho vydavatele.

Ne, na Netflix pro hráče si ještě nějakou dobu počkáme.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Mike Litoris
Host
Mike Litoris

Jak se v jednom z prvních odstavců píše: ,, si chce svůj kousek koláček ukrojit také Google” -> obávám se, že oni si na této parádní money párty užijou z celé pochutiny jedno olíznutí nože, kterým se krájelo (teda vlastně cca 0,003%). Připadá mi, že pro teď hráči ani společnost, dá-li se to tak říct, ještě není ready na streamovací konzole (tim myšleno, mam v ruce trochu plastu a chytam na to net, takže vlastně streamovací-gameplay, není myšleno, že se jedná o konzoli, kterou si píchneš na Twitch jo, ať si jenom rozumíme), podobný pokusy tu byly s nVidia Shield… Číst vice »