Half-Life: Alyx je pro Valve návratem do známého světa. Chce v něm tvořit další hry

Foto: Half-Life Alyx

Half-Life: Alyx budí u fanoušků této slavné série rozporuplné pocity. Na jednu stranu jsou rádi, že po dlouhé době vychází hra z tohoto světa, na straně druhé je ale tíží negativum v podobě exkluzivity pro virtuální realitu. Bez ní si Alyx zkrátka nezahrajete, a to pravděpodobně ani v budoucnu.

Pokud ale nákup VR neplánujete, nevěšte ještě hlavu. Pravděpodobně totiž nepůjde o poslední díl série, ba právě naopak. Jeden z vývojářů hry, Robin Walker, si totiž v rozhovoru pro Game Informer pochvaloval, jak moc celý tým bavilo vrátit se do světa Half-Lifu a pracovat se známými postavami a mechanismy. A následně v podstatě potvrdil to, co všichni chtějí slyšet. “Half-Life: Alyx určitě vnímáme jako návrat do tohoto světa a nikoliv konec série.

Ostatně, něco naznačil už dabér postavy G-Mana, podle kterého bychom se ještě letos v tomto ohledu mohli dočkat nějakého toho překvapení. Pochopitelně se hned začalo spekulovat o Half-Life 3. A proč vlastně ne? V současné době by to pro Valve byla sázka na jistotu.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na