Hutné RPG Wasteland 3 vyjde na jaře příštího roku. Podívejte se na ujetý trailer

Vývojářskému studiu inXile Entertainment se před pár lety podařilo vzkřísit legendární značku Wasteland, z níž mimochodem vycházely první Fallouty, druhým dílem. Vzhledem k tomu, že ten zaznamenal slušný úspěch a stal se jedním ze zástupců znovuzrozeného žánru klasických RPG, rozhodli se autoři pro třetí díl. Ten na E3 2019 konečně představili prvním trailerem.

Tip na článek:  Baldur's Gate 3 mohlo přijít mnohem dříve. Studia Obsidian a inXile se o něj pokoušela 10 let

Na první pohled je zjevné, že oproti druhému dílu bude dvojka o něco přaštěnější a ujetější, což ne všichni kvitovali s povděkem. Doufejme, že se to autorům povede uchopit za správný konec a tento nový styl přispěje k atmosféře Wasteland 3.

Mrazivé Colorado

Trojka se bude odehrávat v postapokalyptických pustinách Colorada, kde budete ovládat pouštní rangery ve snaze znovu vybudovat civilizaci. Pokud si představujete pouštní prostředí, možná budete překvapení mrazivým nádechem, který z traileru sálá.

Wasteland 3 - screenshoty
« 1 z 8 »

Wasteland 3 opět nabídne propracovaný příběh, ve kterém se budete muset rozhodovat a nést následky svých činů, stejně jako taktické tahové souboje. Kromě toho si inXile Entertainment přichystalo novinku v podobě dynamického konverzačního systému, který využijete při rozpravách s divnými a divokými obyvateli Colorado Wasteland. Těšit se můžete rovněž na vylepšovatelný vůz a možnost zahrát si příběh v kooperaci s kamarádem online.

Fanoušci, kteří pomohli Wasteland 3 financovat, byli poněkud znepokojeni, když studio inXile Entertainment v loňském roce koupil Microsoft. Ovšem šéf firmy Brian Fargo ujistil, že to nebude mít vliv na vydání hry, která se tak objeví na všech platformách, tedy PC, Playstation 4 a Xbox One. Ještě chvíli si na ni ale počkáme, protože datum vydání bylo z letošního roku posunuto na jaro 2020.

Tip na článek:  Brian Fargo promluvil o převzetí svého studia Microsoftem. Zůstáváme nezávislí, ale už nebudeme potřebovat crowdfunding, říká

Wasteland 3 – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na