Investiční chvilka: Do jakých technologických akcií vložit důvěru?

Řekni mi, do čeho investuješ a já ti povím, jaký jsi. Parafráze známého anglického přísloví je v současné době vskutku trefná. Z titulků médií nás straší pojmy jako inflace a nedostatky všeho druhu – a odborníci radí, aby každý, kdo má byť jen trochu volného kapitálu, investoval. Jak schůdná varianta se nabízí akcie, které dnes nakupuje každý druhý. Technicky je to snadné, mnohem těžší je však vybrat ty správné koně.

Pandemie zamíchala ekonomikou

V posledních dvou letech se toho událo snad až příliš mnoho. Nemá smysl rozebírat důsledky pandemie, to už udělali a dělají jiné autoři. Nad čím však rozhodně nelze přivírat oči, je vzestup technologických firem. Mnohým gigantům se dařilo bez ohledu na pandemie, ta jim dokonce posloužila jako pomyslný katalyzátor. Svět se nevratně změnil a koronavirus významně urychlil digitalizaci.

Jak to souvisí s investováním a s akciemi? Samozřejmě více, než si připouštíme. Trávíme mnohem více času online a logicky se zajímáme o možnosti výdělku „z pohodlí domova“. Investování do cenných papíru prostřednictvím některé z mnoha platforem se nabízí jako jedno z nejlepších řešení. Samozřejmě za předpokladu hlubších znalostí burzovního trhu a povědomí o problematice, kterou se zabývají subjekty, jejichž akcie se chystáme zařadit do investičního portfolia.

Co se týče roku 2021, americké indexy výrazně posílily díky společnostem jako Google, Apple, Amazon či Spotify. A to je jen krátký výčet technologických firem, které činí z investování do technologických akcií atraktivní záležitost.

Tipy na atraktivní technologické investice pro rok 2021

Výroba vysoce výkonných programovatelných vodičů, které nachází využití v elektronice všeho druhu. To je hlavní náplní poměrně malé společnosti Lattice Semiconductor, jejíž tržní kapitalizace činí 6,2 mld USD. Proč jsou její akcie tak atraktivní? Zažily býčí trend, který neutuchá. Od roku 2018 jejich hodnota vzrostla o stovky procent a v roce 2020 si společnost připsala ocenění za „nejrespektovanější společnost pro výrobu polovodičů“.

Dalším želízkem v ohni mohou být akcie společnosti Nvidia, která patří k nejznámějším hráčům na poli s grafickými procesory. V posledních letech se jí daří především díky rozmachu těžby kryptoměn, ale i stabilně se rozvíjejícímu hernímu průmyslu.

Odpovědí na otázku, do jakých akcií investovat, by mohly být také cenné papíry majoritního amerického registrátora internetových domén, který je na trhu již od roku 1997. Go Daddy je zhruba čtyřnásobně větší než jeho nejbližší konkurent a v roce 2020 urval přes milion nových zákazníků. S ohledem na přesun mnoha ekonomických oblastí na internet lze očekávat, že se bude firmám jako Go Daddy dařit i v budoucnu.

V souvislosti s technologickými akciemi musíme zmínit také cenné papíry ze skupiny FAANG + M. Zkratka, kterou poprvé použila televizní hvězda Jim Cramer ve svém pořadu na CNBC, označuje čtyři nejoblíbenější a nejrychleji rostoucí technologické akcie. Zkratku tvoří počáteční písmena firem Facebook, Amazon, Netflix a Google. Přídavek v podobě písmene „M“ pak patří Microsoftu, jehož akcie také stabilně nabývají na hodnotě.

Základem je spolehlivá platforma

Bez ohledu na to, do jakých akcií nakonec vložíte peníze, nezapomeňte na důsledný výběr prostředníka. S více než 12 000 akciemi, mezi kterými nechybí ani cenné papíry výše zmíněných technologických společností, můžete bez rizika obchodovat třeba prostřednictvím RoboMarkets.cz.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na