Jedna z nejlepších her pro PS4 konečně vyjde na PC. Termín vydání Horizon: Zero Dawn

Foto: Horizon: Zero Dawn

Málokdy vyvolává tři a půl roku stará hra taková očekávání. Jenže Horizon: Zero Dawn platí za jednu z nejlepších, pro mnohé hráče nejlepší hru, která kdy vyšla pro Playstation 4, jež v tomto roce uzavírá svůj životní cyklus. Dlouho bylo vysoce nepravděpodobné, že bychom si ji mohli zahrát také mimo tuto platformu. Přesto se tak stane a Horizon: Zero Dawn vyjde na PC, a to už 7. srpna tohoto roku.

To, že hra na PC vyjde, už nějakou dobu víme. Tajemstvím zůstával právě přesný termín vydání. V posledních dnech se ale situace začala posouvat. Na Steamu se totiž objevila EULA, tedy uživatelský souhlas tohoto akčního RPG. Následně začaly kolovat spekulace o tom, že hra vyjde nedlouho po konci letního výprodeje na Steamu, který by měl začít 9. července.

Právě vyčkání na konec výprodeje je z hlediska vydavatele poměrně smysluplné. Pokud by totiž Horizon: Zero Dawn vyšlo v rámci Summer Sale, mnozí hráči by se ptali, proč do něj není rovnou zahrnuto. Navíc vydat hru v této době nebývá dobrým nápadem. Hlavní stránka Steamu je v případě výprodejů doslova nabitá nejrůznějšími lákavými nabídkami a není jednoduché se mezi nimi prosadit. Horizonu by se to jistě povedlo, ale prodeje v první fázi by nemusely být takové, jaké by mohly být v klidnějším období.

Horizon: Zero Dawn každopádně na PC nehraje na exkluzivity a vedle Steamu vyjde také na Epic Games Store. Cena v obou obchodech je stanovena na 49,99 EUR.

Horizon: Zero Dawn bude v PC verzi kvalitně optimalizován a nabídne ultrawide rozlišení, neomezený framerate, dynamické listí, vylepšení odrazy a podporu pro fotomód Nvidia Ansel. Zatímco PC hráči se těší na vydání tři a půl roku staré hry, fanoušci platformy Playstation už se těší na pokračování v podobě Horizon: Forbidden West, který bude opět dlouho exkluzivní pro PS5.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Kutas
Host
Kutas

Aspon se ukazalo graficke nastaveni na Playstationu a na PC. PC bude mit o dost lepsi nastaveni 🙂