World of Warcraft rozšíří transgenderová postava. Hráčská komunita s tím nesouhlasí

Foto: Blizzard Entertainment

Chystaný přídavek Shadowlands pro oblíbené MMORPG World of Warcraft přinese řadu novinek, z nichž jedna je poněkud nečekaná. Hru prostřednictvím datadisku rozšíří neherní (NPC) postava Pelagos. Pro ni budete plnit sérii úkolů, jež vás posune dále. V jejím rámci se však dozvíte, že Pelagos nebyl vždy mužem a že má velmi barevnou historii.

Shadowlands hráče přenese do zemí stínů, kde sídlí duše zemřelých. Za svého života byl Pelagos ženou, ale v rámci záhrobí se rozhodl pro změnu pohlaví. Podle něj mužské přirození více odpovídá jeho osobnosti. Tato postava se tak stává prvním transgenderovým NPC v rámci bohaté historie World of Warcraft.

V zásadě nejde o žádnou kdovíjak významnou záležitost. Část komunity, která zjevně patří do liberálního tábora, takové rozšíření vítá. Hlasitější jsou nicméně kritici, kteří o tomto rozhodnutí vývojářského studia Blizzard hojně diskutují. Například řeší to, zda v dnešní době ještě vůbec může vzniknout hra nebo nějaká herní událost, aniž by byla politicky korektní nebo maximálně inkluzivní.

Hráči mají také problém s tím, že postavu Pelagose nelze jen tak obejít a ignorovat. Je totiž součástí hlavního příběhu Shadowlands, a tak se s ním musíte dostat do kontaktu. Kritici tak poukazují na to, že takto je hráčům podsouvána nová normalita chování. Na druhé straně je otázkou, nakolik hráči World of Warcraft čtou dialogy podrobně a zda se náhodou nespokojí jen s popisem úkolu, který z nich vzejde.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 16 Prumer: 4.2]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

20
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Veronika
Host
Veronika

Jedno trans NPC cisheterákům neublíží a naopak udělá radost trans lidem. Na to, že wowko má větsinou starší fanbase, se někteří hráči chovají, jak malá mimina.

Tomas
Host
Tomas

Proč by někdo do své hry přidával postavu s PSYCHICKOU NEMOCÍ?!

Veronika
Host
Veronika

1. Psychické nemoci jsou normální součástí každodenního života a není důvod je z herního prostředí vynechávat. Mnoho postav ve WoW podlehlo šílenství (Deathwing, Illidan v TBC,…)
2. Být trans samo o sobě neznamená psychickou nemoc, zkuste si o tématu něco zjistit, než začnete komentovat.

Jan
Host
Jan

Všechny ženské npc ve wowku mají nejakou psychickiu nemoc vzniklou z tragické minulosti 😂 tak co chceš… 🤣 Stejně je to jedno

Paul
Host
Paul

Já si přeji, aby do hry zakomponovali hnutí Murloc lives matter!

Verca
Host
Verca

Sem dlouho nehrála kde se to dá stáhnout děkuji

Tonda
Host
Tonda

Transgenderova postava by tolik hráčů nenaštvala, jenže Blizzard ukázal že se cpe do řitě Číně a jeho morální kroky jsou jen faleš aby odvrátili pozornost

David
Host
David

No a co… upřímně, 99,999% hráčů wowka, co ho hrají od classicu dodnes, stejně ty qsty nečte… max tak hlavní dějovou linii…
A pokud vás dokáže vytočit jedno malé virtuální NPC, tak to máte asi hodně smutný život 🙂

Joker
Host
Joker

Nejen, že filmy jdou do haj*lu, teď už i hry. Masivní a nucené podsouvání a tlačení společnosti všem ostatním lidem podporu LGBT, transgenderů a “utlačovaných” tmavých občanů. Hnus.

BoH
Host
BoH

Jaké tlačení společnosti? Jste snad nesvéprávný, že si něco necháte podsouvat? Více než nějaká údajná propagace menšin mě štvou diskuse většin o tom, co jim kdo podsouvá, jakoby by jim někdo ubližoval.

Kutas
Host
Kutas

Tohle fakt neni normalni…

Ondrasou
Host
Ondrasou

O wow jsem stratil zájem po lichkingovi tam více méně končí knihy další prknech si vymyslel blizad a to se mi nelíbí…

David
Host
David

Ty knihy ale vznikly na základě lore od blizzardu, ne naopak 😀

Petr Novák
Host
Petr Novák

Tvl, proč?! Svět se fakt v prdel obrací.

Nikol Formanova
Host
Nikol Formanova

Zase dalsi co ma strach, ze inkluzivni postava ve hre zlomi bedra zapadni civilizace. Ze se vubec staras…

David
Host
David

Přesně… bububu jedno NPC zničí celý svět tak jak ho známe 😀 😀

Nikol Formanova
Host
Nikol Formanova

Proc ne?

ajťák
Host
ajťák

protože si nechci nechat natrhnout prdel

Nikola Formanova
Host
Nikola Formanova

To je zajimava dedukce

David
Host
David

Tak nenechej 😀 Pokud nejsi homosexuál, tak tě jiný asi těžko ohrozí.