Kdy se dá využít krátkodobý úvěr

I díky krátkodobému úvěru se může dlužník dostat v budoucnu do vážných finančních problémů. Proto je zapotřebí vše rozmyslet a mít zodpovědný přístup.

Internet přinesl do našich životů celou řadu nových možností a také způsobů komunikace. Je to také místo, kde lze koupit nebo pořídit prakticky vše. Což znamená i půjčky nebo úvěry. Na internetu je tedy nabízena jak bankovní půjčka, tak i nebankovní půjčka v mnoha různých podobách. Nebankovní půjčka může být krátkodobého i dlouhodobého charakteru.

  • Jednou z těch, které se řadí mezi krátkodobé, je i půjčka do výplaty.
  • Jedná se o jednorázovou výpomoc ve chvíli, kdy v rodinném rozpočtu chybí opravdu pouze několik set korun do další výplaty.

–         Tato situace může nastat například ve chvíli, kdy dojde k porouchání některého nezbytného domácího spotřebiče.

–         Další možností je kupříkladu odjezd dítěte na lyžařský výcvik a nutnost zakoupení všeho potřebného vybavení.

U tohoto nebankovního produktu je ale nutné počítat s tím, že bude jeho splatnost většinou do jednoho kalendářního měsíce. Nesplacení i tak malé finanční hotovosti by vám mohlo do budoucna zkomplikovat život. Není výjimkou, pokud se dlužník díky několikasetkorunové půjčce dostane až do fáze, kdy je mu doručen exekuční příkaz na nemovitost. Jednou z nesporných výhod této rychlé půjčky je také doslova bleskové vyřízení. Není zapotřebí ničím ručit a žadatel je vyslyšen většinou do několika minut.

Mezi dlouhodobými úvěry vedou hypotéky

Jiné podmínky mají pochopitelně dlouhodobé úvěry. Nejoblíbenější zůstávají hypotéky, které jsou poskytovány bankami. V tomto případě je ale nutné ručit nemovitostí.

o   Jednou z podmínek je, aby se tato nemovitost nacházela na území České republiky a měla buď číslo popisné anebo číslo evidenční.

Ne každý také na hypotéku dosáhne. Překážkou mohou být kupříkladu nedostatečné příjmy. Pokud chcete získat přehled o nabízených finančních produktech tohoto typu, pak je dobrým krokem vyhledání webové stránky, kde je k dispozici hypoteční kalkulačka.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na