Komentář: Call of Duty: Modern Warfare Remastered pohřbil sám sebe

Série Call of Duty mě už delší dobu nechává docela chladným. Respektuji ji, rád si ji čas od času zahraju jako jednohubku, ale pořád je to pro mě především skvěle provedená komerce než co jiného. Dva díly se mi ale líbily opravdu hodně – hned ten první a potom Call of Duty 4: Modern Warfare. Zřejmě jsem nebyl sám, protože Activision Blizzard vycítil šanci a hru z roku 2007 vydal znovu ve verzi Remastered. Vlastně to není špatný nápad, s moderní grafikou lze hru prodat mladším ročníkům, kteří by si ji jinak už nepořídili. Ale i to se musí dělat s jistou soudností, což se tady úplně nepovedlo.

Zaprvé, rozhodnutí prodávat Modern Warfare Remastered výhradně v balíku s Infinite Warfare. Kdo si hru chtěl pořídit, musel si chtě nechtě pořídit i druhou – a zaplatit za ně dohromady přes 2000 korun. O samostatné verzi vydavatel – zřejmě záměrně – mlžil.

O sedm měsíců později přichází přeci jen dobrá zpráva. CoD 4: Remastered vyjde jako samostatná hra. Ale zprvu jen pro Playstation 4, PC verze bude “následovat později”. Takže zase čekat, kdoví, jak dlouho. Lze si představit i vstřícnější chování k zákazníkům.

Zpropadené mikrotransakce

A je to tady! 27. července, tedy osm měsíců po vydání původního balíčku, je hra ke koupi na Steamu. Malý háček: stojí 40 EUR, tedy v podstatě jako úplně nová plnohodnotná hra. Ale nemyslete si, že za ty peníze dostanete všechno. Za balíček map Variety musíte zaplatit dalších 15 EUR. Opravdu tu někdo chce plnou cenu za modernizované znovuvydání hry z roku 2007? A ještě k tomu vydávat DLC?

Aby toho nebylo málo, jsou tu ještě ty proklaté mikrotransakce. Nebyl by to Activision Blizzard, aby je tam neprocpal. Takzvané “supply drops” přitom neobsahují pouze kosmetiku, ale třeba i zbraně.

Zkrátka a dobře, Remaster nepůsobí jako služba fanouškům, jakkoliv to může znít jako klišé, ani jako splnění dlouhodobého přání komunity. V této podobě je to dojná kráva. Call of Duty 4: Modern Warfare je skvělá hra, která si nezasloužila být po deseti letech maximálně zneužita k maximalizaci zisku. Proto se nedivím, že má hra na Steamu tak špatné hodnocení. Vlastně z toho mám tak trochu radost. Třeba to příště dopadne o něco lépe.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na