Nehorázná drzost. Hra Tennis World Tour byla hotová jen z 20 %, přesto se dostala do obchodů a vydavatel na ní vydělal

Foto: Tennis World Tour

Nedávno vydaná tenisová simulace Tennis World Tour je podle recenzí pořádným propadákem. Hra příliš nefunguje a postrádá slibovaný obsah. Teď jsme se konečně dozvěděli, proč tomu tak je a nutno říct, že je to vysvětlení docela šokující.

Šéf vydavatelské společnosti BigBen Interactive, Alain Falc, totiž v rozhovoru s magazínem Jeuxvideo prozradil, že “Tennis World Tour byl před pár týdny hotov z pouhých 20 %“, což by vysvětlovalo četné nedostatky hry. Za normálních okolností by muselo dojít k odkladu takové hry, ale Bigben se rozhodl, že ji i s tímto vědomím uvede na trh. Falc coby důvody uvádí již rozběhnuté marketingové kampaně a také nutnost hru vydat v rámci French Open, aby mohla z obliby tohoto turnaje profitovat.

Hra vydělá, protože Bigben ošálil obchodníky

Šéf vydavatele dále hráče, kteří si Tennis World Tour (recenze) koupili, ujistil, že hra bude nadále vylepšována a pro rok 2019 se počítá dokonce s vydáním vylepšené verze. Neupřesnil však, zda jí zákazníci té původní obdrží zdarma coby kompenzaci. Kromě toho se na počítá s pokračováním hry v letech 2020-2021.

Alain Falc se dále pochlubil, že navzdory tomu, jakou je Tennis World Tour herní katastrofou, pravděpodobně naplní své finanční cíle. “Na trh jsme poslali 500 000 kopií a mnoho obchodníků nemá právo nám kopie vrátit, proto víme, že z toho budeme profitovat,” prohlásil Falc arogantně. Šéf Bigbenu je navíc přesvědčen o tom, že se mu podaří získat zpět ztracenou důvěru hráčů. Má za to, že za pár let budou hry série Tennis World Tour dosahovat hodnocení 80 až 100 %.

Recenzní kopie přišly pozdě

Mimochodem, tyto informace jen podtrhují naše podezření, že vydavatelská společnost nechtěla, aby recenze hry vyšly před vydáním nebo v den vydání Tennis World Tour. Český distributor Comgad většinou recenzní kopie poskytuje v předstihu, tentokrát však byl schopen jí zajistit až den po vydání. Bigben tak měl čas na svou marketingovou masáž, aniž by se masově provalilo, že je hra propadákem.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

3
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jaja
Host
Jaja

A dal mu za to někdo pres hubu? Kretenovi?

Noname
Host
Noname

Proto než hru koupím, tak jí vyzkouším na warezu, nebyli první co vydali paskvily ve stádiu bety (v horším případě i ve stádiu alfa verzi). Jednou jsem se spálil a podruhé už se nenechám spálit. Bohužel demoverze neexistují, a tak místo nich to nahrazuje warez. A dost často se vyplatí půl roku počkat, protože za tu dobu vyjde x patchů a cena spadne i třeba o polovinu.

Donny
Host
Donny

To je ale koko.t