Nehorázná drzost. Hra Tennis World Tour byla hotová jen z 20 %, přesto se dostala do obchodů a vydavatel na ní vydělal

Nedávno vydaná tenisová simulace Tennis World Tour je podle recenzí pořádným propadákem. Hra příliš nefunguje a postrádá slibovaný obsah. Teď jsme se konečně dozvěděli, proč tomu tak je a nutno říct, že je to vysvětlení docela šokující.

Šéf vydavatelské společnosti BigBen Interactive, Alain Falc, totiž v rozhovoru s magazínem Jeuxvideo prozradil, že “Tennis World Tour byl před pár týdny hotov z pouhých 20 %“, což by vysvětlovalo četné nedostatky hry. Za normálních okolností by muselo dojít k odkladu takové hry, ale Bigben se rozhodl, že ji i s tímto vědomím uvede na trh. Falc coby důvody uvádí již rozběhnuté marketingové kampaně a také nutnost hru vydat v rámci French Open, aby mohla z obliby tohoto turnaje profitovat.

Hra vydělá, protože Bigben ošálil obchodníky

Šéf vydavatele dále hráče, kteří si Tennis World Tour (recenze) koupili, ujistil, že hra bude nadále vylepšována a pro rok 2019 se počítá dokonce s vydáním vylepšené verze. Neupřesnil však, zda jí zákazníci té původní obdrží zdarma coby kompenzaci. Kromě toho se na počítá s pokračováním hry v letech 2020-2021.

Alain Falc se dále pochlubil, že navzdory tomu, jakou je Tennis World Tour herní katastrofou, pravděpodobně naplní své finanční cíle. “Na trh jsme poslali 500 000 kopií a mnoho obchodníků nemá právo nám kopie vrátit, proto víme, že z toho budeme profitovat,” prohlásil Falc arogantně. Šéf Bigbenu je navíc přesvědčen o tom, že se mu podaří získat zpět ztracenou důvěru hráčů. Má za to, že za pár let budou hry série Tennis World Tour dosahovat hodnocení 80 až 100 %.

Recenzní kopie přišly pozdě

Mimochodem, tyto informace jen podtrhují naše podezření, že vydavatelská společnost nechtěla, aby recenze hry vyšly před vydáním nebo v den vydání Tennis World Tour. Český distributor Comgad většinou recenzní kopie poskytuje v předstihu, tentokrát však byl schopen jí zajistit až den po vydání. Bigben tak měl čas na svou marketingovou masáž, aniž by se masově provalilo, že je hra propadákem.

Ohodnoťte článek
[Celkem hlasů: 1 Průměr: 5]

Mohlo by vás zajímat

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

3 Komentáře zapnuto "Nehorázná drzost. Hra Tennis World Tour byla hotová jen z 20 %, přesto se dostala do obchodů a vydavatel na ní vydělal"

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jaja
Host

A dal mu za to někdo pres hubu? Kretenovi?

Noname
Host

Proto než hru koupím, tak jí vyzkouším na warezu, nebyli první co vydali paskvily ve stádiu bety (v horším případě i ve stádiu alfa verzi). Jednou jsem se spálil a podruhé už se nenechám spálit. Bohužel demoverze neexistují, a tak místo nich to nahrazuje warez. A dost často se vyplatí půl roku počkat, protože za tu dobu vyjde x patchů a cena spadne i třeba o polovinu.

Donny
Host

To je ale koko.t

TOPlist