Velké změny pro počítačové hráče. Předplatné Origin Access Premier nabídne všechny hry od EA za měsíční poplatek

Zdá se, že přinejmenším na PC herním trhu dochází k velkým změnám. Společnost Electronic Arts na své konferenci v rámci veletrhu E3 2018 představila rozšíření již existující služby Origin Access. Ta dosud fungovala na bázi předplatného, v rámci kterého jste si mohli zahrát starší hry nebo tituly, které už nejsou úplnými novinkami.

Tato služba stojí 5 dolarů, tedy asi sto korun. Ovšem Electronic Arts se rozhodlo, že ji ještě rozšíří a nabídne pod názvem Origin Access Premier. Tento model předplatného bude stát 15 dolarů měsíčně, ale zato nabídne úplně všechny, tedy i ty nejnovější tituly z portfolia EA. Za přibližně 300 korun tak získáte přístup ke hrám jako FIFA 19, Battlefield 5 nebo Anthem už ve chvíli, kdy vyjdou. Kromě toho pochopitelně můžete podle libosti sahat po hrách z bohatého katalogu, takzvaného The Vault.

EA to má samozřejmě dobře spočítané. Roční předplatné Origin Access Premier vás vyjde na nějakých tři a půl tisíce korun, což jsou dvě až tři velké hry ročně. Vzhledem k tomu, že společnost postupně přechází na model dlouhodobě, jako služba fungujících titulů, dá se očekávat, že do budoucna už nebude vydávat tolik novinek, což je ostatně trend, který je jasně patrný i v posledních letech. Kalkulace vychází také z toho, že málokterý hráč si od jednoho vydavatele koupí více jak dvě hry za rok.

Ani pro hráče takové předplatné nemusí být špatné, ale musí se zkrátka smířit s tím, že v rámci něj bude mít přístup k titulům pouze od jednoho vydavatele. Od ostatních domů si je musí standardně zakoupit, případně také využít nějakou formu předplatného, s níž konkurence jistě časem také přijde. Vzhledem k tomu, že vydavatelů je stále docela dost, není to pro hráče, kteří chtějí hrát tituly od různých tvůrců, dobrým řešením.

Stále tak čekáme na službu ve stylu hudebního Spotify nebo alespoň filmového/seriálového Netflixu, která by nabídla širší knihovnu her, včetně těch nejnovějších.

Origin Access Premier – představení

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na