Nejlepší společenské hry na Silvestr

V tomhle článku jsme pro vás vybrali ty nejlepší párty deskovky, jako stvořené pro Silvestr. Čekají na vás hry plné tuhých dilemat, čtení myšlenek, a samozřejmě i oslav! Protože bez těch to na Nový rok zkrátka nejde!

Mazec ale vůbec

Mazec ale vůbec je hra plná dilemat. Představte si, že můžete mít skutečnou superschopnost! Ale má to háček: navěky budete smrkat už jenom pálivou chilli omáčku. Přijímáte? V každém herním kole se jeden hráč stane obětí jednoho takového dilematu. A úlohou ostatních bude tipovat, zda dotyčný bude podmínky akceptovat či nikoli. Jakmile je rozhodnuto palcem vztyčeným či palcem dolů, získávají všichni, kdo si tuto odpověď tipli správně, jeden bod. Kdo má na konci hry bodů nejvíce, vítězí.

The Mind

The Mind je kooperativní karetka, ve které hrajete všichni společně jako jeden tým. A vaším úkolem nebude nic menšího, než se propojit se svými parťáky pomocí myšlenek! Celá hra sestává z jediného balíčku karet s čísly od 1 do 100. Každý hráč dostane několik náhodných karet, a ty musí posléze všichni hráči vykládat na stůl ve vzestupném pořadí. Nesmí si však říkat, co na ruce drží za karty, ani spolu jakkoli komunikovat! A když si nejste jistí? Nezbývá vám, než čekat, a doufat, že vaše intuice se nemýlí!

Komu zvoní tramvaj

Tramvaj je rozjetá na plné obrátky. Na jedné koleji stojí nevinné dítě, zatímco na druhé váš kolega, který vykecá konec každého filmu. Koho necháte přejet? A co když se z toho dítěte jednou stane telemarketér, který vás bude otravovat po telefonu? Jak se rozhodnete teď, aha? Komu zvoní tramvaj je hra založená na morálním experimentu, známém jako Trolley Problem. Jedna nezastavitelná tramvaj, a dvě možné koleje, po kterých se může vydat. Hráči se rozdělí na dva týmy, a budou postupně k oběma kolejím vykládat kartičky potenciálních obětí. Poslední hráč se stane řidičem tramvaje, který si musí vybrat, na kterou kolej se vřítí plnou rychlostí, a všechny na ní rozšmelcuje. Tým, kterému dotyčná kolej patří, prohrává. Ale co si počnete ve chvíli, kdy se na vaší koleji ocitne neonácek, zlá čarodějnice a šílený vědec? No, musíte řidiče prostě ukecat! 😉

TOP10

“Mami, tati, tohle je Pavel. Pracuje jako…” doplň povolání. Na tuhle a další trhlé otázky budete muset vymyslet vlastní odpověď ve hře TOP10. Ale proč právě top 10? Protože úplně každý hráč s výjimkou kapitána týmu si vylosuje jedno číslo od 1 do 10. Intenzita vaší odpovědi však musí tomuto číslu odpovídat! A cílem kapitána bude seřadit odpovědi všech hráčů od nejnižší až po nejvyšší. Pokud se mu to podaří správně, máte jako tým jeden bod. Tedy pardon… jednoho jednorožce. TOP10 je párty hra, kterou si nejlépe užijete ve skupině kreativních přátel, které baví vymýšlet ptákoviny.

Hobiti

Hobiti jsou česká karetní hra, v níž se stanete hobitem účastnícím se různých oslav. A právě oslavováním, žranicemi, pitkami a dalšími požitky zvyšujete své skóre. Ve svém tahu zpravidla hrajete jednu z karet, které máte na ruce. Na nich najdete různé předměty, jídlo, nápoje, ale také události. Těmi bývají významné události hobitího národa, a konzumují se při nich pouze určité věci. Při pitkách pouze pití, při žranicích pouze jídlo, apod. Jakmile se objeví karta oslavy, všichni kolem stolu začnou vykládat karty toho, co během ní zkonzumovali. Kdo zkonzumoval poživatiny za nejvíce bodů, vyhrává kartu oslavy, která mu dává vítězné body. Samozřejmě si můžete i škodit kartičkami nechutenství, krádeží, a podobně. Hobiti jsou příjemná párty hra, kterou si zamilujete téměř při všech oslavách – nejen na Silvestra!

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na