Němci oznámili nového Posla Smrti. Bude to horor

Společnost THQ Nordic oznámila ve spolupráci s německým vývojářským studiem přípravy nového titulu značky Black Mirror, která je u nás známá jako Posel Smrti. Reboot série má vyprávět příběh nezávislý na předchozích dílech, ovšem se stejnou goticko-hororovou atmosférou.

Šílenství v zádech

Tentokrát se vžijete do role Davida Gordona, který se ve Skotsku 20. století vrací na panství své rodiny poté, co jeho otec spáchá sebevraždu. Čeká na vás prozkoumávání domu, řešení hádanek a poznávání tajemné rodiny, kterou v podstatě neznáte. Samozřejmě je nutno vyšetřit otcovu smrt, která není tím, čím se na první pohled zdá. Do toho Davida pronásledují noční můry, a tak začíná věřit v rodinné prokletí.

Adventura Black Mirror chce být spíše psychohororem ve stylu Edgara Allana Poea a H.P. Lovecrafta než nějakou lekačkou. Budete odkrývat temná tajemství a přitom neustále pochybovat o své příčetnosti. Očekávat můžete klasické point&click mechanismy, ale s větší mírou volnosti než kdy předtím a v hezkém grafickém kabátku.

Zatím to tedy vypadá na poctivou adventuru starého střihu v moderním hávu, která by – když nic jiného – mohla zabodovat atmosférou a příběhem. Vzhledem k tomu, že podobných titulů už mnoho nevychází, Black Mirror si značíme v kalendáři.

Vydání Black Mirror je plánováno na 28. listopadu, takže počasí venku už by pro správný zážitek ze hry mělo být patřičně ponuré. Dočkají se majitelé PC, PS4 a Xbox One.

Black Mirror – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na