Total War: Warhammer 2 – čtvrtou rasou budou Skaveni

Tak konečně! Skaveni budou v Total War: Warhammer 2 slavit svůj debut v sérii. Ne, že by to bylo překvapivé. Fanoušci si je přáli a řada náznaků ukazovala na to, že čtvrtou hratelnou rasou v pokračování strategické pecky budou právě oni. Teprve nyní to ale studio Creative Assembly oficiálně potvrdilo.

Skaveni tak doplní už tři známé frakce – Lizardmeny, Vznešené elfy a Temné elfy. Budou zcela normální součástí hry, nemusíte se tedy bát, že byste je dostali pouze jako bonus pro předobjednatelne nebo jiné podobné habaďúry, se kterými se poslední dobou roztrhl pytel.

Ve stolní předloze hry mají Skaveni na poměry již tak brutálního světa Warhammer pověst skutečně odpudivých bytostí. Jsou krvěžízniví, lstiví a ničemní. Jeden Skaven je sotva nějakým ohrožením, ale jejich nekonečné davy jsou opravdovou hrozbou pro civilizovaný svět. Disponují bizarní steampunkovou technologií a jejich podzemní města produkují jednu monstrozitu za druhou. Na uzdě je drží snad jen to, že sebe navzájem bijí s podobnou oblibou jako nepřátele.

Total War: Warhammer 2 chce jedinečnou náturu Skavenů zachytit řadou zajímavých herních mechanismů:

  • Neviditelná města – jiné národy uvidí podzemské enklávy krysích lidí pouze jako opuštěné ruiny. To je může přilákat k založení sídla nebo hledání pokladů. Jenže Skaveni už na ně číhají.
  • Potrava – Skaveni jsou nenažraná banda a každá jejich armáda neustále spotřebovává potravu. Vítězstvími v bitvách, dobytím měst a rabováním lze doplňovat zásoby. Také města produkují potravu, byť jen na určitých klíčových místech. Dostatek pořádku zajišťuje v řadách Skavenů vysokou morálku a pořádek. Ale běda, jakmile přestane být co jíst. To pak může vaši říši doslova ochromit. Nově dobytá města se dají okamžitě vylepšit na další úroveň investicí potravy.
  • Nebezpečí zespoda – před bitvou můžete potravou odemknout více dávek speciální schopnosti Skavenů. Ta spočívá v tom, že uprostřed bitvy povoláte nové druhy do zbraně. Počet posil závisí také na zamoření daného místa.
  • Zamoření – stejně jako Chaos a Upíři zamořují také Skaveni území. A to tak bezohledně, že tím škodí sami sobě. Na zamořeném území klesá veřejný pořádek všech národů, včetně Skavenů.
  • Loajalita – generálové Skavenů nejsou – podobně jako ti Temných elfů – příliš věrní. Je tak třeba je neustále uplácet předměty, rekrutovat jim do armád silné jednotky a vést je od vítězství k vítězství. V opačném případě se v určitý okamžik pokusí založit vlastní frakci.

Total War: Warhammer 2 – Skaveni na videu

 

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na