Netflix testuje bezplatné sledování seriálů. Má přilákat více diváků

Bard of Blood – tak se jmenuje indický thriller o bývalém špionovi, kterého coby vůdce neoficiální záchranné mise dožene jeho minulost. Mnohem zajímavější nicméně je model, který na tomto seriálu společnost Netflix v Indii testuje. První díl seriálu je totiž možné přehrát zcela zdarma, a to dokonce bez registrace.

Nejde přitom o první vlaštovku tohoto rázu. Už v září nabídl Netflix první díl španělského seriálu v Mexiku a Kolumbii zdarma a bez registrace. Zákulisní informace hovoří o tom, že nejde jen o náhodné výstřely, ale že by se tento model mohl stát standardem pro celou platformu, která je aktuálně nejoblíbenější streamovací službou pro filmy a seriály. Novinky obvykle dorazí i do České republiky, kde už byl Netflix kompletně lokalizován a těší se stále většímu zájmu diváků.

Aktuálně Netflix nabízí standardní testovací model, kdy ho můžete zdarma sledovat po dobu prvních 30 dnů. Jak se ale ukazuje, existuje určitá skupina lidí, pro které je registrace příliš složitá, obzvlášť když obsahuje nutnost zadat číslo kreditní karty už na samém začátku (strhává se však až částka za druhý měsíc). Na druhé straně pak existují lidé, kteří tímto způsobem využívají Netflix de facto bezplatně, protože si vždy po měsíci zřídí nový účet s možností bezplatného sledování.

Oproti tomu model první epizody zdarma staví na tom, že si člověk bez jakékoliv překážky přehraje první díl seriálu, případně část filmu, a zaplatí až poté, co chce vidět zbytek.

Netflixu ostatně nezbývá než testovat nové způsoby, jak přilákat další diváky. Jejich počet (aktuálně má 158 milionů předplatitelů) už totiž neroste jako dříve a za pár týdnů bude celý trh mnohem konkurenčnější, protože se spustí služby Apple TV+ a Disney+.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 11 Prumer: 1.7]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na