Netflix zveřejnil časovou osu seriálového Zaklínače. Prozrazuje, v jaké době se odehrávají jednotlivé epizody

Foto: Netflix

Struktura vyprávění první série Zaklínače byla pro řadu diváků těžko pochopitelná až chaotická. Teprve na konci se ukázalo, že se děj rozvíjel v několika časových rovinách. Aby do celé věci vnesli producenti z Netflixu jasno, rozhodli se zveřejnit přehlednou grafiku s časovou osou. Můžete se tak podívat, v jakých časových obdobích se jednotlivé epizody, které popisují osudy Geralta, Yennefer a Ciri, odehrávají.

Pakliže jste ale seriálového Zaklínače dosud neviděli a chcete se vyhnout spoilerům, neměli byste si grafiku prohlížet příliš detailně. Každopádně nám časová osa říká, že se The Witcher od Netflixu odehrává v časovém úseku celých 50 let. Ačkoliv to tvůrci seriálu explicitně nepřiznali, nebyla různá časová pásma zřejmě úplně ideálním rozhodnutím. Producentka seriálu Lauren S. Hissrich tak pro druhou řadu přislíbila lineárnější příběh, který bude těžit z první série a rozehrané vztahy zužitkuje.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 4 Prumer: 4.5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

11
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Richie
Host
Richie

Pokud pominu scénu, kde je Geralt dítě, tak mi úplně nesedí, když v poslední epizodě Yen řekla že prožila téměř 3 životy… 3 životy jsou tedy 53let plus na začátku jí bylo cca 12-17?

Tyty
Host
Tyty

Ten graf je snad hur vymyslet neslo.. ted v tom mam jeste vetsi bordel..
Koukal jsem 2x abych i to nejak utridil co bylo kdy.. diky tomu grafu nevim zase nic 🙂

dement jsi
Host
dement jsi

a co je na tom jako sloziteho pozorovat caru? 😀 jestli neumis ani to,, tak se spis bojim o tvoji hlavu, nez “debilne udelanej graf”

Almy
Host
Almy

Tak nevím co by ty “řady diváků” řekli třeba na Pulp Fiction… 😀

Ondrr
Host
Ondrr

To moc nepomohlo. 😀

Petr
Host
Petr

Pro neznalého zmatek. Pro znalého pohlazení po duši. Povedlo se těším se na další.

Petr
Host
Petr

Nevím, čeho nelineárním vyprávěním dosáhli, jen část lidí odradili, protože to vyznělo divně. Kdyby na začátek epizody dali letopočet, dalo by se to pochopit. Kdo nečetl knihy nebo nehrál hry, jako já, v tom měl guláš.

Kasius
Host
Kasius

A ten čo poviedky a knihy čítal niekoľko krát je naštvaný, pretože parádne pojekazili začiatok seriálu s obrovským potenciálom.

autopsy
Host
autopsy

je to proste trend a ani nee dnesni doby… uz filmy v 90tkach byly tocene pozpatku, serialy delane na preskacku, vkladani ruznych flashbacku nebo pohledu do budoucnosti viz lost z 2004 apod.. aspon to donuti cloveka nad tim uvazovat a zaroven to ukaze, kdo na to ma to sledovat a kdo ne, jakmile to nema presne nalajnovane dil po dile, jak se co deje, protoze promin, ale ani na zaklinaci nebylo opravdu nic sloziteho pokud nemas iq 50, pochopit na konci serie jak to bylo mysleno

Aleš
Host
Aleš

Nehrál jsem hry, nečetl jsem knihy ( už to napravuji) a guláš jsem v tom neměl. Pozorný divák se zorientoval.

mejla
Host
mejla

no je v tom trošičku bordel 😀