Producentka seriálového Zaklínače vysvětlila, proč adaptovala knihy a nikoliv známější herní sérii

The Witcher series

Geralt z Rivie

Zaklínač se díky seriálovému zpracování na Netflixu mohl stát prvním opravdu povedeným “filmovým” zpracováním herní předlohy. Mohl, ale nestal. Seriál The Witcher totiž nevychází z nesmírně oblíbené herní série, ale z románů Andrzeje Sapkowského, na kterých staví rovněž hry.

Producentka Lauren Schmidt Hissrich nyní v podcastu “Behind the Scenes” toto rozhodnutí vysvětlila. “Myslím, že americké publikum zná Geralta především z videoher. Ale odpověď na to, proč jsme adaptovali knihy, je opravdu jednoduchá – hry jsou postavené na knihách. Jsou adaptací románů. Pro mě nedávalo smysl dělat adaptaci adaptace.

Pro Hissrich je to zároveň šance, jak se na Zaklínače podívat z trochu jiného úhlu, než je dnes díky hrám všeobecně znám. Starosti hráčů v tom smyslu, že jim seriál něco bere nebo ničí, považuje za přehnané. “Pravdou je, že ty hry miluji. Jsou nesmírně úspěšné a mohu jen doufat, že náš seriál je v tomto napodobí. Hry nikam nesměřují a knihy také ne. Je to zkrátka třetí cesta, jak si užít radost se stejnými postavami a světem.

Každopádně autory herního Zaklínače z polského CD Projektu RED nemusí rozhodnutí seriálových tvůrců příliš trápit. Buď jak buď, seriál obnovil zájem o herní sérii a její třetí díl zaznamenal nové hráčské rekordy. Vzhledem k tomu, že se na rok 2021 chystá druhá řada, která pravděpodobně nebude poslední, zvyšují se šance na to, že bude i další hra.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

3
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Hermis
Host
Hermis

A netvrdila nahodu ta cubka ze v zivote nehrala ani nevidela hry Zaklinace? Nikdy, nikdy, nikdy?

Petr Novák
Host
Petr Novák

Jo, tak obzvláště za adaptaci povídky se zlatým drakem bych paní režisérku kopnul do koulí…

Lukáš
Host
Lukáš

A to jako proč?