Netušili jsme, jakou bouři s Metro Exodus rozpoutáme, přiznal se šéf Epic Store

Už nikdy to nechceme opakovat,” uvedl šéf internetové platformy Epic Games Store, Steve Allison, s odkazem na nešťastně načasované uzavřené partnerství o exkluzivní distribuci PC verze očekávané akce Metro Exodus. Hra původně mířila na Steam, kde si ji také mnoho hráčů předobjednalo. Těsně před vydáním ale vydavatel couvl a rozhodl se využít lukrativnější nabídky Epic Storu.

Podle Allisona se v případě Metro Exodus sešlo hned několik faktorů, které nakonec vedly k velmi nešťastnému timingu. Jednání se vedla několik měsíců, ovšem vydavatel si dával na čas a jeho konečné rozhodnutí padlo jen pár týdnů před vydáním samotné hry. Podle Allisona se to už v budoucnu nesmí opakovat. Na uzavírání exkluzivních dealů, s nimiž se mimochodem v poslední době roztrhl pytel, si bude Epic Games Store vyhrazovat více času.

Ani tak ale nebude mít obchod konkurující etablovanému Steamu na růžích ustláno. Řada hráčů se stále ne a ne smířit s tím, že tu vzniká druhá velká platforma, přes kterou budou šířeny nové tituly, a to často exkluzivně. Naposledy se nepochopení fanoušků objevilo u očekávaného RPG The Outer Worlds od vývojářského studia Obsidian Entertainment.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 12 Prumer: 2.1]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

13
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
karl
Host
karl

epic je šmejd vlastněný číňany a nemám nejmenší pochyb, kam informace o uživatelých potečou… na mé pc to nesmí nikdy

funboy
Host
funboy

Zas ty ukňučené buzny ze steamu :DDD

Roman
Host
Roman

Epic u mě skončil stejně tak rychle jak začal. Kdybych neměl čerstvě přečtené všechny knihy Metro a přehrané hry předtím tak si ten rok na steam počkám.
Ta exkluzivita mi až tak extra nevadí, ale ta služba je jen těžce použitelná.
Oproti Steamu ten jejich klient působí jako demoverze demoevrze alfaverze.
Shop – Žádné filtry, vyhledáván….
Žádné možnosti pro konkrétní hru ( jiné jazyky, atd.)
Podpora Linuxu žádná (na steamu jsem tam rozjel i některé hry určené jen pro windows)
Komunita, fora atd. nic nic nic.

karel
Host
karel

Pravda ze na steamu mam ted problem najit v te hromade bordelu nejake uchazejici VR hry. Ale na epicstoru pro jistotu ani neudelali filtrovani.

Johny
Host
Johny

Ať si klidně rozpoutávají další bouře ,ale sakra Ať už něco udělají s tím jejich klientem. Aktuálně to vypadá na nejhůře optimalizovaný klient v herním světě.Ta instalace 40 MB souboru trvala stejně dlouho na muj ssd disk jako když kopiruju 50 GB s disku na disk . Po jeho zapnutí minuta černo a pak mi každou minutu problikává monitor a tímhle to bouhužel nekončí,otáčky fan na cpu a gk stoupnou o 10% a to jako proč ??? . Rozhodně se nepovažuji za nováčka ve správě OS,takže vinu vidím jen ze strany optimalizace a náhodných faktorů.Ale to je fuk,mají pořád na… Číst vice »

Skalgrin
Host
Skalgrin

Zajímavé (opravdu). Já používám Epic Store/App/Launcher už nějakou dobu kvůli UE4 a bez problémů. Stejně tak asi i desítky milionů hráčů Fortnite, nebo neznámé množství vývojářů pracujících s UE4. Problém bude asi bohužel na straně vašeho CPU – zaměřil bych se na ovladače grafiky (GPU load) a konflitní aplikace (antivir?), popřípadě možná i aktualizace OS. V minulosti jsem měl obdobné problémy s různými aplikacemi včetně Steamu a vždy byl nějaký skrytý problém či kostlivec na mé straně. Samozřejmě vzhledem k tomu, že neuvádíte specifikace své sestavy, nelze odhadovat odkud vítr vane (málo RAM/hodně RAM – (ne)herní grafika/integrovaná grafika – ekonomické… Číst vice »

iaaa
Host
iaaa

moc ram 😀 tak to slysim prvne

SINITAR
Host
SINITAR

Stačí si nainstalovat např. hru Heroes of Might and Magic 3 (rok 1998),která při instalaci nahlásila problém: Chyba! Ke spuštění hry je třeba 16 MB RAM,k dispozici je pouze 16000 MB RAM

iaaa
Host
iaaa

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Skalgrin
Host
Skalgrin

Nicméně je to pravda – starší tituly instalované z originálních nosičů tento problém někdy mohou mít(proto je fajn platforma jako GoG.com, která tyhle věci opraví – kus mé fyzické herní knihovny jsem kvůli tomu nakupoval i digitálně.

Skalgrin
Host
Skalgrin

Ad A) “hodně RAM” bylo myšleno jako “dostatečně RAM” – někteří lidé si i dnes myslí že 2GB RAM je overkill

Ad B) některé staré tituly mají paradoxní problém že napíšou “pro instalaci je potřba 32MB RAM k dispozici je pouze 16384MB RAM”. Jako zajímavost lze uvést že tento paradox většinou platí i na volné místo a takt CPU

jirka
Host
jirka

:D:D tvle to snad ne 😀 brečím. Rozebírač sestav :D:D dik.

Johny
Host
Johny

Skalgrin – děkuji za zajímavý názor . Pitvat tu mou sestavu nemá ovšem vůbec cenu.Variace HW + náhodný vliv SW ,který nainstaluješ by měl být na provoz klientu od tak zámožného herního nového monopolu naprosto zanedbatelný a tyto chyby by už dávno měly být eliminované ,když rozpoutaly “takové bouře “.Myslím,že v dnešní době toho přeci tolik nežádám…X tisíce vývojářů čehokoli (her,OS,atd..) se potýkají se stejnými proměnnými při vývoji jejich sw a navíc Steam za 15 let provozu nikdy nic podobného nedělal,naprosto mi vyhovují jeho funkce a klient je postaven možná ve starém,ale přívětivém designu. Ale pro úplnost tedy dodám základní… Číst vice »