Další přímý zásah Steamu. Metro Exodus bude možné koupit jen v Epic Store

Společnost Epic Games si se svým obchodem pro prodej digitálních verzí her připsala další výrazný zářez na pažbě. Nově bude výhradně na této platformě k dostání očekávaná akce Metro Exodus (vše o hře). Dosud se přitom mělo za to, že bude šířena prostřednictvím Steamu, kde běžel také předprodej.

Nyní se ale na stránce hry na Steamu objevilo upozornění, které oznamuje, že hra už dále nebude v prodeji. Zákazníci, kteří si jí předobjednali, ji však prostřednictvím Steamu obdrží. Dále už by ale mělo být Metro Exodus v prodeji pouze na Epic Games Store. Také krabicové verze hry budou obsahovat klíče, které bude možné aktivovat pouze v tomto novém obchodě. Na Epic Store by se v dohledné době měly objevit také předchozí díly oblíbené série, tedy Metro 2033 a Metro Last Light. Zde však s největší pravděpodobností nepůjde o exkluzivitu.

Epic Games přitom navázal partnerství s vydavatelem Deep Silver, takže toto opatření se nebude týkat jen Metro Exodus, ale také dalších titulů společnosti. Jeden z ředitelů firmy, Klemens Kundratitz, prozradil, že důvodem byly především zajímavé podmínky, které Epic Games Store poskytuje. Bere si totiž pouze 12% provizi, což je oproti 30 % na Steamu velký rozdíl.

Tip: Metro Exodus odhalilo HW požadavky. Rozjede ho vaše PC?

Poté, co se ze Steamu začal stahovat Ubisoft, který oznámil, že na Epic Store uvede svůj chystaný hit The Division 2, jde o další velkou ránu pro tuto platformu od Valve. Ta sice neustále překonává rekordy v počtu dostupných her, ovšem ty opravdu velké z ní postupně mizí. Jednoho dne tak přestane být dominantní a její představitelé budou muset začít konat, do čehož se jim zatím evidentně příliš nechce. Jinak bude Tim Sweeney stále bohatší a Gabe Newell chudší.

Metro Exodus vychází 15. února 2019 na PC s protipirátskou ochranou Denuvo. Kromě toho vyjdou také verze pro Playstation 4 a Xbox One.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

3
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
anonim
Host
anonim

metro exodus na steamu prodeji je, tak žádnou paniku

Honza
Host
Honza

to ano ale jen do 14 – 15 února pak už nepůjde koupit jen pokud ted přeobjednáš tak bude k dipozici pak zmizí

lester
Host
lester

metro exodus už nejde koupit vůbec