Oznámen Stalker Online. Vyjde ještě letos, podívejte se na trailer

Vývojářské studio Mobile Technologies oznámilo přípravu postapokalyptického survivalového MMO, které ponese název Stalker Online. Firma to uvádí v tiskové zprávě a dodává, že zájemci se na oficiálních webových stránkách mohou registrovat do betatestu.

Inspirace je jasná

Stalker Online není oficiálním pokračováním oblíbené herní série, která je momentálně na odpočinku, byť se potichu chystá Stalker 2. Novinka se však inspiruje nejen stejnojmenným filmem od Andreje Tarkovského, ale právě také již vzniklými hrami, zejména pak jejich tísnivou atmosférou.

Stalker Online se pochopitelně neobejde bez nechvalně proslulé Zóny kolem havarované jaderné elektrárny Černobyl. V případě chystané hry půjde o otevřený svět, který je koncipován dle vzoru postsovětského Ruska.

Hráči budou ve Stalker Online mít možnost vyrážet na průzkum, objevovat významná místa a snažit se ukořistit co možná nejlepší vybavení pro vlastní využití či pro prodej obchodníkovi. Autoři slibují “hráči řízené hospodářství s otevřeným obchodním systémem”. Dá se tak očekávat, že pokud se něčeho vyrojí větší množství, cena klesne a naopak vzácné kousky budou nadmíru dobře hodnocené.

Hrozby a RPG prvky

V Zóny čeká na stalkery mnoho nebezpečí. Budete si muset dát pozor na mutanty a anomálie. Ale také na ostatní hráče, kteří vám budou chtít uloupit kořist. Abyste se mohli bránit, můžete využívat celé řady zbraní, které bude možné dále modifikovat.

Stalker Online nabídne také řadu RPG prvků, díky kterým můžete svou postavu neustále vylepšovat a učit se různým specializacím.

Na papíře to celé vypadá více než dobře. Jako něco, co by hráčům mohlo ukrátit dlouhé čekání na Stalker 2. Pokud se nicméně podíváme na trailer, zjistíme, že rozhodně nejde o prvotřídní produkci jako spíše hru se spoustou kompromisů, přinejmenším po vizuální stránce.

Je tu ale ještě jeden adept, který se bude přibližně ve stejném čase ucházet o jejich pozornost – atmosférický horor Chernobylite.

Stalker Online má vyjít na konci tohoto roku, a to pro PC.

Stalker Online – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na