Stalker 2 je zcela novým projektem. Nabídne čerstvý pohled na Černobyl

Minulý rok vývojářské studio GSC GameWorld poněkud tajemně oznámilo, že pracuje na Stalkerovi 2. Svým způsobem to bylo deja vú, protože na pokračování skvělé akce z prostředí černobylské Zóny, se začalo dělat už před mnoha lety. Jenže vývoj byl v roce 2012 dosti nepochopitelně zastaven.

Přitom pokud je nějaká značka herního průmyslu opravdu atraktivní a nevyužitá, je to právě Stalker. Vlastně tak ani tolik nepřekvapí, že se do pokračování Ukrajinci – poté, co si vyřešili interní problémy – pustili znovu. Aktuální hype kolem všeho, co se týká Černobylu, je pak jen vítanou třešničkou na dortu. Jediným problémem bylo, že o hře nic neprozradili. Teď upustili alespoň pár střípků.

Na hře pracuje největší tým

Zástupci GSC GameWorld upřesnili, že v případě Stalkeru 2 jde o zcela nový projekt, který nevychází z toho již zrušeného. Autoři se rozhodli, že hráčům nabídnou něco čerstvého. Za ty roky se totiž vývojáři podle vlastních slov hodně naučili a posbírali zajímavé podněty, které nyní chtějí využít.

O vývojářském studiu GSC GameWorld přitom v posledních letech nebylo příliš slyšet a podle nejrůznějších zpráv se dokonce rozpadlo. Fanoušky prvního Stalkera tak mohly trápit myšlenky, v jakém stavu vlastně studio je a zda tak ambiciózní projekt nevzniká na koleni, což obvykle nedopadá dobře. Problémy jsou ale zdá se minulostí, protože aktuálně na Stalkerovi 2 pracuje největší tým v historii studia.

Jedinečná atmosféra

Stalker 2 má nabídnout zvláštní a jedinečnou atmosféru, která se bude odlišovat od toho, co známe z předchozích dílů. Přesto – kdo sérii zná, měl by mít pocit jakože se vrací domů.

Autoři také prozradili, že momentálně nechystají kampaň na Kickstarteru, o které se spekulovalo. Zůstává tak otázkou, kdo celý projekt financuje. Zároveň neplánují podporu virtuální reality ani implementaci Battle Royale módu.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 3.3]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Robin
Host
Robin

No já jsem docela rád, že se k tomu vrátili. A doufám, že to bude i na konzole. Stalker je už klasika, která si zaslouží solidní pokračování. 😉 Je to taková srdcovka 😀