Skvělé zprávy z Ukrajiny! Vzniká Stalker 2, pokračování fantastické akce

Akce Stalker: Shadow of Chernobyl z roku 2007 si jednoznačně zasloužila plnohodnotné pokračování. Dosud jí však nebylo dopřáno. Stalker 2 nějaký čas skutečně vznikal, ale jeho vývoj byl v roce 2012 zastaven.

Nyní se zdá, že by hra konečně mohla vzniknout. Na síti se totiž objevila oficiální stránka hry, na které je kromě názvu hry uveden také rok – 2021. Je otázkou, zda jde o rok vydání, což by bylo přinejmenším zvláštní, protože v takovém předstihu se hry obvykle neoznamují, a když, tak bez určeného roku vydání, jako třeba Cyberpunk 2077. V úvahu také připadá rok, ve kterém by se Stalker 2 mohl odehrávat.

Další příběhovka od Bethesdy?

Na hře nejspíše pracuje vývojářské studio GSC Gameworld, které má na svědomí také originál, stejně jako přídavky v podobě Clear Sky a  Call of Pripyat. Právě to sice před šesti lety vývoj hry zastavilo, protože nesehnalo dostatek prostředků na vývoj. Mezitím však značku získala společnost Bethesda, která potřebné peníze mohla poskytnout. Je známo, že Bethesda má podobné projekty, tedy atmosférické singleplayerové hry, v oblibě a ráda je zařazuje do svého portfolia.

Bethesda se před časem chlubila tím, že má na červnovém herním veletrhu E3 řadu věcí, které chce hráčům představit. Stalker 2 by se mohl stát jednou z nich. Zároveň se před časem objevily zprávy, že si GSC Gameworld licencovalo Unreal engine 4.

Stalker: Shadow of Chernobyl byl akcí z pohledu první osoby, která se odehrávala v nesmírně poutavém prostředí takzvané Zóny kolem Černobylské jaderné elektrárny. Hra se inspirovala románem Piknik u cesty bratří Strugackých, stejně jako filmem Stalker, který v roce 1979 natočil Andrej Tarkovskij.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

4
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Pegasson
Host
Pegasson

Tak to je pecka! Hlavně ať je to strááášně dlouhý a dost ujetý 🙂

Shephard
Host
Shephard

Počkat, Bethesda? S tou to nakonec nedopadlo, ne? Mám trochu pocit, že nás vodíte za nos a/nebo pracujete s neověřenými zdroji.

beda
Host
beda

Hurá víc stalkerů, míň fortnitů a overwatchů.

Azzer1337
Host
Azzer1337

😀 Tak to souhlasím na stalkera 2 se těším