Z počítačů na mobily a zase zpět. PUBG Mobile je nově zdarma hratelné na PC

Něco podobného se opravdu často nevidí. Čínský zábavní gigant Tencent, který vytvořil mobilní verzi Playerunknown’s Battlegrounds pro Android a iOS, nyní vydal oficiální emulátor, jehož prostřednictvím je možné PUBG Mobile spustit na počítači. 

Mobilní verze PUBG je tak nově zcela legitimně hratelná pomocí klávesnice a myši. Před časem si přitom komunita hráčů PUBG Mobile ztěžovala na to, že mnozí hráči k mobilním zařízením připojují právě tyto periferie, které jim propůjčují konkurenční výhodu. Tato obava v případě emulátoru odpadá, protože jeho matchmaking, tedy sdružování hráčů, funguje právě na základě emulátoru a nepropojuje tak hráče na PC s těmi, kteří hrají klasickou mobilní verzi.

Zveřejnění emulátoru mimo jiné znamená, že na PC je poprvé k dispozici možnost bezplatného hraní Playerunknown’s Battlegrounds. Standardní verze totiž stojí 30 euro.

Playerunknown’s Battlegrounds je nadále nesmírně úspěšnou battle royale online akcí, momentálně však na všech platformách ztrácí na ještě oblíbenější Fortnite.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Redaktor a hlavní recenzent serveru Gamebro.cz. Jinak vášnivý sběratel starých herních konzolí a her.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na