Papírové doupě se vrací

Papírové doupě: Čmarovné dobrodružství je deskovkový dungeon crawler, který vyšel v češtině v průběhu roku 2022, a téměř okamžitě uchvátil srdce nejednoho deskohráče a nejedné maminky na mateřské. Ano, maminky na mateřské rády nakopávají prdel goblinům, neptejte se, proč.

V současné době se na našem trhu vynořilo rozšíření Nová dobrodružství, a Papírové doupě znovu ožívá novými příšerami, artefakty a akcemi. Co vás v krabici čeká nového?

Jak to všechno začalo…

Papírové doupě je hra, ve které má každý hráč svoji vlastní družinu postav – válečníka, mága, klerika a zloděje, přičemž se všichni vydávají do stejného dungeonu oplývajícího bohatstvím a nepřátelskými zrůdami.

Celé úžo dobrodrúžo se odehrává na papíře, na který zakreslujete postup svojí družiny, levely, lektvary a další serepetičky, které coby hrdinové zařizujete. Každý hráč má sice svůj vlastní papír, ale pořád se to počítá tak, že jste všichni v jednom podzemí společně.

Jádrem hry jsou kostky, kterými hodíte, a ze symbolů, které vám padly, si každý hráč vybere tři, které reprezentují různé akce, kterými se budete pohybovat po podzemí, levelovat, a dělat další fantasy frajeřinky.

Vítězné body budete získávat za levely svých postav, artefakty, které se vám podaří vyrobit, zabitá monstra, splněné úkoly… ale nejvíc bodů vytlučete sbíráním drahokamů. Tady je však jeden veliký háček. Drahokamy jsou jediný způsob, jak můžete ovlivnit hru ostatních hráčů – a to, že ho ukradnete dřív, než se to podaří jim. Jakmile totiž někdo drahokam sebere, na konci kola oznámí, že ho vzal, a nikdo jiný už ho sebrat nemůže.

Čas od času se objeví i nějaký boss, kterého musíte zmlátit, jinak se tím připravíte o pěknou řádku bodů.

Nová dobrodružství

Rozšíření s názvem Nová dobrodružství přináší do hry víc, než se může na první pohled zdát. Tvůrci přichystali plány na nové a ještě drsnější pasti než kdy dřív, a dokonce vám nabídnou možnost, jak se s nimi vypořádat. Ale to není všechno – do hry byli přidáni noví nepřátelé, nazývaní velitelé. Ti mají za úkol střežit truhlu plnou vzácných pokladů. Pokud se vám podaří ji otevřít, objeví se v ní artefakt, který vám může zajistit nejen bonusy na zbytek hry, ale také další úkoly za vítězné body.

Navíc můžete narazit na vedlejší úkoly, které vás ještě více vtáhnou do děje. A pokud jde o výbavu, nebudete zklamáni – nové předměty, které můžete vyrobit, vám umožní přizpůsobit si své dobrodružství podle vlastního gusta.

Závěrem

Navzdory tomu, že se Nová dobrodružství šplhají cenově relativně vysoko, přinášejí tolik nového obsahu, že oživí v tuto chvíli již možná trochu zaprášené Papírové doupě na hodně dlouho. Pokud jste si bušení goblinů, kostřivců a duchů zamilovali tak jako my, nemůžem, než doporučit.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na