Podporujeme strategii Epic Games, vysvětluje Ubisoft stažení svých her ze Steamu

Začalo to začátkem roku poměrně nevině, když francouzský herní vydavatel Ubisoft oznámil, že svou očekávanou online akci The Division 2 uvede exkluzivně na Epic Games Store (vedle vlastního Uplay). Řada hráčů to považovala za jednorázovku, za tvrdě zaplacenou exkluzivitu ze strany Epic Games, případně za test, jak si hry v novém obchodě vedou.

Tip na článek:  Ubisoft představuje Uplay+ s více než 100 hrami. Předplatné není zrovna levné

Jenže jednorázovka to rozhodně nebyla. Krátce poté uvedl Ubisoft exkluzivně na Epic Games Store také očekávanou strategii Anno 1800 a následně si pochvaloval její prodeje. Z testu se tak vyklubala trvalá záležitost a Ubisoft s novinkami de facto opustil Steam.

Teď se k celé věci vyjádřil mluvčí Ubisoftu. “Nevydávat nové hry na Steamu a koncentrovat se na Epic Games Store a Uplay bylo obchodním rozhodnutím,” uvedl mluvčí. “Ubisoft plně podporuje Epic Games a jeho distribuční model pro firmy třetích stran. Považujeme ho za dlouhodobě prospěšný pro velké vydavatele i nezávislé tvůrce a pro celou herní branži je výhodný. Doufáme, že toto partnerství přispěje k uznání a dalšímu rozvoji tohoto modelu.

Tip na článek:  Šílenství kolem Epic Games Store - názor hráče

Není to sice řečeno explicitně, ale mezi řádky je možné číst jasné sdělení: Steam byl zkrátka příliš drahý a jeho provize ve výši 30 % byla pro mnohé neúnosná. Proto si řada herních tvůrců pochvaluje nového hráče na trhu, který si z každého prodeje ukrajuje pouhých 12 %.

Každopádně to nevypadá, že by se Ubisoft chtěl na Steam v dohledné době vracet.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 4 Prumer: 4]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jakub Jarý
Člen

Skvělá zpráva 🙂