Shenmue 3 dostane pokračování, jen když se bude dobře prodávat

Pokud poběží všechno podle plánu, měli bychom se již brzy dočkat návratu slavné série Shenmue. Její třetí díl je po 18 letech od toho druhého jistotou, ale jak to vlastně vypadá s budoucností této značky? Mohou fanoušci počítat s dlouhodobým konceptem a dalšími díly?

Záměr zní vytvořit dlouhou ságu

Těmito otázkami byl konfrontován ten nejpovolanější a sice duchovní otec Shenmue – Yu Suzuki. “Pokud se bude Shenmue 3 dobře prodávat, učiní to celou věci kolem Shenmue 4 pochopitelně jednodušší. Ale myslím si, že bude záviset také na tom, jaký druh partnerů se nám do budoucna podaří získat,” uvedl Suzuki pro VideoGamesChronicle.

Už dříve přitom Suzuki hovořil o tom, že Shenmue má být dlouhou ságou a že příběh, který v něm chce vyprávět, se třetím dílem dostane teprve k 50 % celku. Ještě v roce 2015 uvažoval o tom, že by sága měla mít 11 příběhových kapitol v alespoň 5 dílech.

Yu Suzuki vlastně neprozradil nic objevného. Shenmue 3 vzniká jen díky velkorysým podporovatelům na Kickstarteru, které však autoři nedávno naštvali exkluzivní dohodou s Epic Games Store. Hra by se musela prodávat opravdu dobře, aby tvůrci mohli zůstat nezávislí a zároveň měli dostatek prostředků na tvorbu pokračování. Proto uvažují spíše o partnerství s vydavatelem, které však bude rovněž záviset na tom, jak se bude prodávat třetí díl.

Plodný Suzuki

Shenmue přitom není jedinou slavnou značkou, kterou má Yu Suzuki na svědomí. Stál také u zrodu slavné bojovky Virtua Fighter a skvělých závodů Out Run. Obě značky vlastní Sega, pro kterou Suzuki stále pracuje coby konzultant. Podle vlastních slov by se nebránil ani práci na dalších dílech těchto značek. Na rozdíl od Shenmue na ně ale drží práva právě Sega.

V rámci Gamescomu se objevilo nové video, které ukazuje všední den hlavního hrdiny Rya. Ten si tak může zahrát nejrůznější minihry nebo vylepšit své bojové schopnosti ve cvičném ringu.

Shenmue III vychází 19. listopadu 2019, a to na PC a Playstation 4.

Shenmue 3 – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na