Nespokojení fanoušci Shenmue 3 dostanou zpět své peníze. Vyplatí je Epic Games

Namísto toho, aby na E3 2019 autoři potěšili fanoušci Shenmue 3 novými záběry a informacemi, způsobili vlastně pravý opak – naštvali své fanoušky tím, že oznámili exkluzivní spolupráci s Epic Games Store. Jak už víme z minulosti, hráči taková rozhodnutí nenesou lehce a v tomto případě to bylo ještě umocněno tím, že Shenmue 3 z velké části vzniká díky podpoře fanoušků na Kickstarteru.

Asi tak příliš nepřekvapilo, že mnoho podporovatelů na Kickstarteru žádali své peníze zpět, protože jim dříve byl přislíben klíč na Steamu. Jenže tento požadavek zprvu vývojářské studio Ys Net a vydavatel Deep Silver odmítli. Jak se ale zdá, své rozhodnutí si nakonec rozmysleli.

V reakci na naše podporovatele, kteří žádali klíče na Steam, jsme ještě diskutovali o tom, že bychom tyto klíče k datu vydání uvolnili. Ale koordinace obchodních podmínek zúčastněných společností nám to neumožnily,” píší autoři na Kickstarteru. Hráči tak mají ještě možnost rozhodnout se mezi digitálním PC klíčem a fyzickým diskem. V obou případech však bude hra startovat přes Epic Games Store. Mohou také požádat o klíč na Steam, jakmile zde hra bude dostupná.

Tip na článek:  Šílenství kolem Epic Games Store - názor hráče

Kdo se však se změnou podmínek nesmíří, může požádat o vrácení peněz. Tim Sweeney z Epic Games na svém Twitteru uvedl, že tyto náklady uhradí jeho firma. Ke všemu podpořil všechny další vývojáře, kteří tvoří hry s pomocí fanouškovských peněz. Prohlásil, že pokud se rozhodnou pro exkluzivní šíření prostřednictvím Epic Games Store, vratky nespokojencům za ně zaplatí.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 4 Prumer: 3.8]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na