Původně to byla modifikace pro Skyrim. Teď se z The Forgotten City stane plnohodnotná hra

Coby tvůrci modifikací asi nemůžete mít větší sen. Děláte na fanouškovském přídavku ke své oblíbené hře, v tomto případě The Elder Scrolls: Skyrim, a protože se vaše dílo líbí, dostanete šanci se předvést formou vlastního, plnohodnotného titulu.

Přesně to se stalo teď už profesionálnímu nezávislému studiu Modern Storytteller. Na E3 2018 oznámilo, že z původní modifikace The Forgotten City pro Skyrim bude samostatná hra. Dozná přitom poměrně velkých změn.

Zákony z dávných dob se nemají porušovat

The Forgotten City už logicky nemůže čerpat ze světa The Elder Scrolls, a tak vás vypraví na cestu časem. Na počátku si vytvoříte postavu a zvolíte si její příběhové pozadí, jak to ostatně v pořádném RPG bývá zvykem.

V tajuplném antickém městě objevíte hluboko pod zemským povrchem 26 mrtvých dobrodruhů, kteří porušili jakýsi zákon z dávných dob. Přes speciální portál budete cestovat časem, abyste záhadě přišli na kloub. Různé situace tak budete zažívat i vícekrát z různých úhlů.

Po herní stránce si The Forgotten City udrží volnost, kterou jste měli v rámci modifikace pro Skyrim. Budete prozkoumávat římské podzemní město a rozhodovat se, zda zvolíte brutální nebo mírumilovný přístup. Nevyhnete se ani obtížným morálním rozhodnutím, která povedou k různým koncům hry.

Slibné technické provedení

Autoři The Forgotten City slibují jedinečný temný příběhový zážitek pro dospělé, kteří rádi přicházejí na věci sami. Z toho vyplývá, že vás titul nebude nikterak vodit za ručičku a nechá vám volné pole působnosti.

The Forgotten City podle všeho nebude trpět ani technickými nedostatky, které menší nezávislé hry často vykazují. Hra staví na Unreal enginu 4 a animace budou provedeny s pomocí technologie motion capture. Těšit se můžete také na kompletní namluvení a orchestrální soundtrack.

Modifikace pro Skyrim byla stažena celkem 1,6 miliony hráčů a dokonce získala ocenění za svůj příběh. Nová interpretace přebírá veškeré prvky hratelnosti a vylepšuje je. Město bylo postaveno kompletně nově a postavy se dočkaly nové inscenace.

The Forgotten City vychází v roce 2019 pro PC.

The Forgotten City – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na