Just Cause 4 bude ještě šílenější akce. Nabídne opravdovou frontovou linii mezi armádami – první dojmy a záběry z hraní

Série Just Cause je už roky synonymem bláznivé akce a šíleného chaosu v obřím otevřeném světě. Po posledním dílu už jsme měli dojem, že v tomto ohledu nelze přitvrdit. Ale vývojářské studio Avalanche v rámci prezentace na E3 2018 dokázalo opak. Autoři ukázali několik úseků ze hry, byť nebylo možné si titul zatím samostatně osahat. Just Cause 4 se ale předvedlo jako ještě bláznivější, ujetější, chaotičtější, přehnanější a destruktivnější než předchozí díl.

Tentokrát se hlavní hrdina Rico Rodriguez podívá do fiktivního jihoamerického státu Solis, ve které působí soukromá armáda The Black Hand po vedením bezskrupulózní Gabriely. Ta na sebe strhla veškerou moc ve státě a tyranizuje prostý lid. Zkrátka se nedá svítit a Rico musí zasáhnout. Odcestuje do Solis, bojuje proti Černé ruce a postaví si vlastní armádu, která nese tak typický název – Army of Chaos. Tato armáda mimochodem bude v Just Cause 4 hrát důležitou roli, a tak nebude Rico na veškerou práci sám. Těšit se můžete dokonce na opravdovou frontovou linii, na které proti sobě stojí armády a vedou válku. Podle vašeho postupu se bude frontová linie posunovat.

Just Cause 4 nabídne nové vychytávky

Všichni víme, že Rico je opravdovým řízkem, ale proti po zuby ozbrojené milici přeci jen potřebuje nějakou tu pomoc. Proto se hodí, že v Just Cause 4 bude moct vylepšit svůj úchytný hák a opatřit ho různými vychytávkami. Samozřejmě s ním budete moct provádět vypečené kousky jako v předchozím díle, například nechat srazit dva předměty nebo osoby. V případě, že získáte funkci Puls, bude po nárazu následovat ještě příjemná exploze.

Kromě toho můžete hák vybavit takzvanými Air Liftery. Ty vypadají jako malé balóny, které vyzvednou předměty nebo nepřátele do vzduchu. Na příkaz je můžete nechat spadnout nebo je nechat je vás následovat a pak je lze využít jako platformy. Výšku letu Air Lifterů můžete sami určit. To ale není všechno. Pakliže tyto zvedáky zkombinujete s Booster Rockets, můžete létající objekty sestřelit. Takto můžete nechat vynést palivovou nádrž, poslat ji směrem k nepřátelské linii a pak efektně sestřelit. V rámci prezentace se takto podařilo vyzvednout celý jeřáb včetně navěšených kontejnerů.

V Just Cause 4 samozřejmě nebudete pracovat pouze s hákem, ale také se spoustou zbraní. Novinkou je například Railgun. Kromě toho nyní každá zbraň disponuje také sekundárním módem barvy. V případě těžkého kulometu je možné vyklopit dodatečný štít. Je to také potřeba, protože nepřátelé se leccos přiučili a pokoušejí se vás obklíčit. Počítat můžete s větším množstvím typů nepřátel, přičemž všichni mají vlastní schopnosti.

Jaké to je honit tornádo

Přestože máme Rica rádi, opravdu zajímavým a propracovaným charakterem nikdy nebyl. Proto je příjemné, že obří otevřený svět nabídne zase o něco více osobnosti. V Solis najdete travnaté plochy, deštné pralesy, pouště a dokonce sněhem pokrytý horský region. Ještě zajímavější je, že všechny oblasti nyní nabízejí vlastní přírodní katastrofy. Správně, v Just Cause 4 se můžete těšit na písečné bouře, tornáda a blizardy, které samozřejmě způsobí ještě větší chaos.

Třeba s takovým tornádem si v Just Cause 4 užijete spoustu legrace. V prezentaci se Rico řítil ve vozidle Storm Chaser za tornádem, které řádí v okolí. Vašim úkolem je dostat tornádo na základnu The Black Hand. Nepřátelé se na to ale připravili a rozmístili kanóny proti větru, které tornádo nasměřovaly na vesnici. Rico proto doplachtí svým wingsuitem do základny, zničí kanóny a zažije z blízkosti, kterak se bouře přiblíží a začne si podávat auta, budovy a dokonce obří letadla. Nebudeme vám nic nalhávat, je to skvělý pohled!

Ačkoliv se mohlo zdát, že se série Just Cause vyčerpala a měla by si dát delší pauzu, Avalanche Studios dokazují opak a stále mají co nabídnout. Just Cause 4 se pyšní především zajímavým a propracovaným světem, ve kterém si budete užívat úžasné interakce, kterou většina jiných her nenabízí. Just Cause 4 vyjde 4. prosince 2018 na PC, Playstation 4 a Xbox One.

Just Cause 4 – záběry z hraní

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Redaktor a hlavní recenzent serveru Gamebro.cz. Jinak vášnivý sběratel starých herních konzolí a her.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na