Radeon RX Vega 64 se dočkala zlepšení pro těžbu kryptoměn. Hráči se jí jen tak nedočkají

Zájemci o nové grafické karty AMD Radeon RX Vega 64 z řad hráčů mají problém se k tomuto kousku hardware vůbec dostat. V obchodech je buď vyprodaná nebo stojí víc než je doporučená prodejní cena. Případně je k dispozici pouze v Radeon Packu, který obsahuje hry a slevu na hardware Ryzen – je ale rovněž dražší.

Důvodem této nemilé situace je obliba Radeon RX Vega 64 u těžařů virtuálních měn jako je Ethereum. Ačkoliv mineři kyberměn do karet s tímto čipem vkládali ještě větší naděje, nakonec jsou s výsledkem více méně spokojeni. RX Vega 64 jim při těžbě nabízí jeden z nejlepších poměrů cena/výkon.

AMD pracuje ve prospěch těžařů

AMD už také vydalo ovladače, které odstraňovaly některé problémy při těžbě Etherea. To je zvláštní krok, protože společnost několikrát zdůraznila, že nemá v úmyslu dělat grafické karty za tímto účelem a že jejími hlavními zákazníky zůstávají hráči. Když ale těžaři vše vykoupí, na hráče nic nezbude. Nebo jen za cenu, kterou nejsou ochotní platit.

Nové výsledky jsou lepší

Na Redditu se nyní přihlásil ke slovu těžař, který popisuje výkon Radeonu RX Vega 64 s frekvencí 1000 MHz na GPU (grafický čip) a 1100 MHz na HBM2 videopaměti. Grafická karta takto v těžbě kryptoměny Ethereum dosáhla výkonu 43,5 MH/s. Při výpoštu přitom spotřebovala pouhých 130 Wattů. Pro srovnání: optimalizovaná Radeon RX 480 dosáhla jen 25 MH/s při spotřebě 160 Wattů.

Radeon RX Vega 64 je tak pro těžaře ještě zajímavější než při uvedení na trh, kdy dosáhl výsledku pouhých 34,4 MH/s. Pro hráče je to pochopitelně další hrozba, která je o to větší, že by podobného zlepšení mělo být možné dosáhnout i s levnějším Radeonem RX Vega 56.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na