Red Dead Redemption II připomíná zlaté tele. Zaznamenalo nejúspěšnější víkend v historii zábavního průmyslu

Že bude Red Dead Redemption 2 úspěšné, o tom pochyboval málokdo. Ale že bude úspěšné tak moc, to by také neřeklo zase tolik lidí. Každopádně vydavatelská společnost Take Two se hrdě vytasila s prvními čísly, které hovoří zcela jasně. Red Dead Redemption 2 je megagit, jaký nemá za poslední dobu obdoby.

A to nejen v rámci videoherního průmyslu, nýbrž celého zábavního průmyslu. Hra vstoupila do prodeje 26. října 2018 a za první tři dny (tedy první víkend) zaznamenala tržby ve výši 725 milionů dolarů. Žádný jiný film, hudební album ani videohra nikdy o prvním víkendu nevydělaly více. Pouze jeden titul zažil ještě větší úspěch. Je jím GTA 5, které za první tři dny utržilo více než miliardu dolarů. Ovšem vzhledem k tomu, že vyšlo v úterý, nejde právě o sledovaný víkend.

Hra už je tak nyní pohodlně zaplacená a začíná generovat pouze zisk. Dá se očekávat, že tržby dále utěšeně porostou a že se Red Dead Redemption II stane jednou z nejprodávanějších her historie. Tomuto žebříčku vévodí právě GTA 5. Příjmy navíc hra bude generovat také v rámci chystaného Red Dead Online, jež stejně jako v případě GTA 5 poběží mnoho let.

Red Dead Redemption 2 sklízí po světě nadšené recenze. Ta naše přitom není výjimkou.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na