Slavná série adventur Myst se dočká modernizace. V plánu je také plnohodnotné pokračování

Klasická adventura Myst z roku 1993 se ke svému 25. výročí dočká znovuvydání v moderní podobě. Uvedlo to vývojářské studio Cyan, které má na svědomí i původní titul. Zároveň toho přislíbilo ještě mnohem více.

Překvapivě se ještě letos mají dočkat vydání v modernizované podobě pro Windows 10 všechny tituly série. Mezi ně patří Myst, Riven: The Sequel to Myst, Myst 3: Exile, URU: Ages Beyond Myst, Myst 4: Revelation, Myst 5: End of Ages a Myst Online: URU Live.

Nový díl Mystu závisí na úspěchu starších

Opravdoví fanoušci se navíc mohou těšit na obsáhlou fyzickou sběratelskou sérii, která bude kromě her obsahovat také “cool artefakt”.

Tím však dobré zprávy nekončí. Studio Cyan totiž vážně uvažuje o vytvoření plnohodnotného pokračování série Myst. Zatím to však nemůžeme brát za jeho oficiální oznámení – jistě bude velmi záležet právě na úspěchu modernizovaných verzí předchozích dílů.

Původní Myst je surreálnou adventurou založenou na hádankách, která až do vydání The Sims v roce 2000 platila za nejprodávanější hru všech dob.

Vývojářské studio Cyan je v poslední době opět velmi aktivní. Nedávno oznámilo adventuru Firmament, která svým steampunkovým stylem Myst také připomíná.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na