Slavná strategie Desperados po 17 letech ožívá. Dočkala se opravy pro Windows 10, která naznačuje možné pokračování

Vydavatelský dům THQ Nordic je dobře známý tím, že skupuje pozapomenuté a nevyužívané herní značky, které však kdysi měly značnou fanouškovskou základnu. Ty pak patřičně revitalizuje a v nějaké podobě vrhne opět na trh. Učinil tak například již s Darksiders, The Guilde, Spellforce, Jagged Alliance a Red Faction. Teď je dost možná na řadě Desperados: Wanted Dead or Alive. Práva na značku se k THQ Nordic dostaly spletitými cestičkami a pravděpodobně nastal čas je zužitkovat. 

Desperados tak po 17 letech získává patch, který umožňuje její spuštění pod Windows 10, ale také na operačních systémech Linux a Mac. Pro využití opravy pro tuto stealth strategii stačí vlastnit verzi ze Steamu nebo GOG. Parádním detailem je přitom přidání staré úrovně z demoverze, ve kterém hrdinové Cooper, Doc a Kate osvobozují město od banditů. Inu, to byly časy tenkrát – herní tvůrci ještě nelitovali práce a pro demoverzi si klidně střihli unikátní misi, která se pak v samotné hře neobjevila.

Kdo by si snad nevzpomínal, co vlastně byly Desperados za hru, vězte, že svého času šlo o velmi zdařilého zástupce žánru plíživých strategií, který proslavila především série Commandos. Mnozí hráči ale tento, dnes už nepříliš frekventovaný žánr, objevili právě díky Desperados, protože se jim zamlouvalo neokoukané prostředí divokého západu. Přitom platí, že hra zestárla velmi vkusně (ostatně podobně jako Commandos), díky čemuž je dobře hratelná i dnes. Prostřednictvím patche navíc THQ Nordic odstranilo i technické bariéry.

Chystá se pokračování Desperados?

Vydání opravy pochopitelně vzbuzuje spekulace o tom, zda se náhodou THQ Nordic nechystá značku oživit pokračováním. Poslední díl Helldorado vyšel v roce 2007, těsně po dvojce Desperados 2: Cooper’s Revenge. Vydavatel nedávno sáhl po jiné klasice, akčním RPG Titan Quest, pro které překvapivě připravil přídavek a dokázal tak, že se podobných projektů nebojí. Jako další příklady mohou sloužit Spellforce 3 nebo The Guilde 3.

THQ Nordic navíc případné pokračování Desperados má komu svěřit. Nástupnické studio původních vývojářů Spellbound (Desperados, Desperados 2, Helldorado, Chicago 1930 a Robin Hood), Black Forest Games, je totiž součástí koncernu. Samozřejmě je otázkou, zda má vedle vývoje survivalové akce Fade to Silence ještě kapacity na kříšení zaprášené série, ale věřme, že ano.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na