Sony jako zachránce opravdových hráčů. Drží se příběhových her bez mikrotransakcí

Společnost Sony jako by nezajímal aktuální trend mikrotransakcí, na kterých velcí vydavatelé vydělávají obrovské sumy a zároveň znechucují hraní těm, kdo si chtějí užít nerušený příběhový zážitek, jakých je kvůli orientaci na multiplayerové hry stále méně.

Letos Sony pro Playstation 4 exkluzivně vydala špičkové hry jako Persona 5, Nioh, Uncharted: Lost Legacy (recenze), Horizon: Zero Dawn nebo Nier: Automata. Každá z těchto her je svým způsobem důvodem pořídit si PS4, pokud ji ještě nemáte. Sony se přitom v tomto trendu chystá pokračovat a v blízké budoucnosti by tak měly vyjít hry jako Spider-Man, Days Gone a Detroit: Become Human.

Analytik ze společnosti IDC, Lewis Ward, navíc poukazuje na zvláštnosti her od Sony. Její hry nevznikají v jednom velkém týmu, který by byl globálně organizovaný, přesto jsou si v něčem podobné. Příběhové struktury a vývoj charakterů jako by byly součástí DNA Sony.

Velký rozdíl proti konkurenci

Nedělají žádné free2play hry s otevřeným koncem, bez jakéhokoliv vyvrcholení, které vedou akorát k hráčskému vyhoření. Interní studia Sony ráda vypráví poutavé příběhy, které zanechávají silný emocionální dojem, často s hlubším sdělením nebo filozofií, která je v nich schovaná, když o nich přemýšlíte. To je v herním průmyslu stále výjimečnější pozice,” říká Lewis Ward.

Sony je i díky exkluzivním hrám, jež jsou navíc určené pro opravdové hráče, kteří chtějí poutavé příběhové zážitky, s konzolí Playstation 4 výrazně úspěšnější než konkurenční Microsoft. Ten totiž hráčům nemá co nabídnout a výkon jeho Xbox One X je v podstatě k ničemu, když pro něj nebudou vycházet exkluzivní hry, které by ho využily.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
eM
Host
eM

Jak humorně zní prohlášení chápka z EA, že hráči dnes nemají zájem o lineární single player hry, co?
Tupec.

Petr
Host
Petr

Moje řeč… diky bohu že je tady pořád někdo kdo má zájem dělat dobrý singleplayerovky a ne jen tahat prachy z peněženky.. palec hore pro Sony