Xbox One X je výkonná konzole, které chybí výjimečné hry. Na konkurenci ztrácí

Microsoft označil svůj nový Xbox One X za nejvýkonnější herní konzoli všech dob. A v zásadě má také pravdu – žádná jiná konzole nedisponuje takovou výpočetní silou. Otázkou ale zůstává, zda se v tomto směru soustředí na to podstatné. Na to, co hráče opravdu zajímá. Vážně chtějí mít doma nejvýkonnější kus hardware? Nechtěli by raději opravdu výjimečné hry?

Popravdě marně hledám pádný důvod, proč si dnes Xbox One X pořizovat. Jistě, najdete celou řadu aktuálních titulů, které po updatu využívají alespoň něco z výkonnostního rozdílu mezi Xbox One S a Xbox One X a díky tomu vypadají na nové konzoli ještě o něco lépe.

Kde jsou ale ty hry, které vás mají samy o sobě přesvědčit o koupi konzole? Takzvané killer-tituly?

Kam se ztratily?

Microsoft přitom v minulosti věděl, že takové hry k úspěšnému uvedení nové konzole na trh potřebuje. Původní Xbox One tak startoval za doprovodu kousků jako Halo 5, Titanfall nebo Forza Horizon 3, což mnozí považovali dokonce za nejlepší startovací line-up vůbec. Oproti tomu konkurenční Playstation 4 poněkud ztrácela – Infamous: Second Son, Killzone: Shadow Fall nebo remaster The Last of Us. Nebyly to špatné hry, ale ani stoprocentní taháky.

Horizon: Zero Dawn – exkluzivní hra nejvyšší kategorie, která Xboxu One X schází

V roce 2017 se ale list otočil. Na PS4 vyšly exkluzivně tituly Horizon: Zero Dawn, Yakuza 0 a Persona 5. Budoucnost v podobě The Last of Us 2, nového God of War a Days Gone vypadá pro konzoli od Sony také světle.

Výhled není pozitivní

Zato Microsoft v roce, kdy uvádí na trh novou konzoli, přišel pouze s dalším dílem závodní série Forza Motorsport 7, což není špatné, ale celkově by to bylo slabé i na rok bez nové konzole. Bohužel ani do budoucna se nic většího nechystá.

Na Xbox One X můžete pochopitelně hrát všechny hry od neutrálních vydavatelů, které vycházejí napříč platformami. Konzole ale byly vždy také o tom, že nabízely zážitky, které jinde k mání nebyly. A takové Xbox One X v současné době nemá.

Microsoft si toto své manko uvědomil, podle mě ale až příliš pozdě. Nedávno oznámil, že opět začne výrazně investovat do vlastní herní produkce, a to otevíráním vlastních a nákupem již stávajících studií. V první řadě do nich nikdy neměl přestat investovat.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 3]

Redaktor zpravodajství serveru Gamebro.cz. Milovník příběhových her, ať už těch akčních nebo RPG.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na