Sony opět prodává reklamní leták na Playstation za 99 Kč. Stojí za ním “nezávislí” novináři

Rok se s rokem sešel a české zastoupení společnosti Sony stejně jako loni vydalo reklamní leták pojmenovaný Playstation, za který je zodpovědný tým kolem Mikoláše Tučka. Tento reklamní prospekt byste mohli zaměnit s časopisem, protože se běžně prodává za cenu 99 Kč ve vybraných trafikách. Ve skutečnosti jde o čistokrevný propagační materiál, který velebí jak konzole Playstation, tak pochopitelně zejména exkluzivní hry, které na ně vycházejí.

Podobné reklamní materiály se na západ od našich hranic objevují běžně. Jsou však také běžně rozdávány zcela zdarma, například při koupi hry. V České republice se však společnost Sony rozhodla na svém letáku ještě vydělat a prodává ho za 99 Kč. Jde tedy o další pokus z oblíbené řady “Co Češi ještě vydrží?”.

Snad ještě problematičtějším faktem je to, že Sony na tvorbu tohoto propagačního materiálu najímá novináře, kteří se tváří jako nezávislí a obvykle pak píší o hrách od Sony do jiných médií. Jejich nezávislost však tím, že berou peníze od někoho, jehož produkty mají následně hodnotit, dostává značně na frak. Těžko pak může překvapit, že hry jako Death Stranding v českých médiích sklízí jen nekritické recenze.
Hodnotit text
[Celkem hlasu: 29 Prumer: 2.4]

Redaktor zpravodajství serveru Gamebro.cz. Milovník příběhových her, ať už těch akčních nebo RPG.

3
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Defie
Host

Já ten časák četl a dobrý, hodnocení her se zásadně neliší od Metacritics a není to plný nějaký reklamy. I Tukan musí něco žrát, tak dělá pro Sony, tak co?

Raleigh
Host
Raleigh

Pardon, to je ten člověk, co ve středu na Václavském náměstí řečnil, jak se máme chovat?

Petr
Host
Petr

Pekny. Koukám kam az je schopen tukan klesnout.