Stalker 2 byl oficiálně představen trailerem. Zóna bude opravdovým otevřeným světem

Foto: GSC Game World

Po několika opatrných náznacích, které působily velmi křehce a nejistě, jsme se konečně dočkali. Vývojářské studio GSC Game World oficiálně představilo druhý díl fantastické akce Stalker. A vzhledem k tomu, že tak učinilo v rámci Xbox Games Showcase a hra má být jednou z časově omezených exkluzivit pro Xbox Series X, jsou víceméně potvrzeny solidní proporce titulu. Nemělo by se tak jednat o nějakou budgetovku parazitující na slavném předchůdci.

První trailer sice neukazuje záběry přímo z hraní, ale navozuje spíše opět značně temnou atmosféru. Zdůrazňuje však jeden důležitý aspekt: oproti prvnímu dílu bude Zóna jedním velkým prostorem bez umělých bariér, tedy pravým open-worldem.

Z tiskové zprávy k oficiálnímu představení vyplývají další aspekty hry. Autoři chtějí první díl v mnoha směrech překonat. Kromě otevřeného světa se tak můžete těšit na špičkové grafické provedení, které vzniká s pomocí Unreal enginu 4.

Stalker 2 bude v lecčems nový, ale své kořeny neopouští. Autoři opět sází na frakce a monstra, kteří obývají perzistentní herní svět a v jednom kole spolu nějakým způsobem interagují. Díky tomu vzniká pro sérii typický “emergent gameplay”, kdy umělou inteligencí řízení nepřátelé nebo neutrální postavy sledují vlastní cíle, jež se mohou s těmi hráčovými protnout. Právě tato nahodilost způsobí, že každý hru prožije trochu jinak.

Uzavřený příběh a silná atmosféra

Stalker 2 – stejně jako předchůdce – nabídne vlastní uzavřený příběh, který v důsledku vašich rozhodnutí může vyústit v různé konce. Příběh se bude točit opět kolem odvážných dobrodruhů zvaných Stalkeři, kteří se vydávají do uzavřené zóny obklopující Černobyl.

Zcela zásadním je potom důraz na nenapodobitelnou atmosféru, která z prvního dílu udělala legendu, na kterou dodnes řada hráčů neváhá přísahat jako na jednu z nejlepších akcí všech dob. “Stalker 2 nám umožní konečně udělat to, co jsme chtěli udělat už na začátku. Poprvé v sérii vám nabídneme Zónu jako otevřený postapokalyptický svět, který bude větší než kdy dosud,” uvádí GSC Gameworld v tiskové zprávě.

Stalker 2 bohužel stále nemá stanoven termín vydání, což značí, že jeho vydání je přeci jen ještě vzdálenější, než bychom si přáli. Teoreticky je možné v příštím roce, ale pravděpodobnější je až rok 2022. Hra nejprve vyjde na PC a Xbox Series X. Se stávající generací konzolí už se tu zjevně nepočítá.

Stalker 2 – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na