Forza Motorsport restartuje legendární závodní sérii

Foto: Microsoft

Nově oznámené závody Forza Motorsport jsou a nejsou překvapivé. Další díl této značky, která je s Xboxem srostlá pupeční šňůrou se pro novou generaci v podobě Xbox Series X očekával. Vývojářské studio Turn 13 se ale kromě výrazného grafického posunu rozhodlo k významnému kroku a celou sérii zrestartovalo. Nový díl tak vyjde jen jako Forza Motorsport, bez číselného označení, které by jinak představovalo osmičku.

Forza Motorsport, která je aktuálně v rané vývojové fázi, představuje pro sérii nový začátek. Bereme to, co Forzu Motorsport v posledních 15 letech udělalo tak fantastickou a zkombinujeme to s novými herními koncepty a technologiemi,” uvádějí autoři ze studia Turn 13. “Těšit se můžete na raytracing a dynamický svět ve 4K a 60 snímcích za vteřinu, které jsou spolu propojené a dynamické – od povrchů aut, které se vzájemně odrážejí, až po zářivě červenou barvu, která se odráží od intenzivně detailních povrchů tratí.

První trailer se vytasil s řadou vysoce kvalitních scén v herní grafice. Termín vydání však zatím není znám, a vzhledem k tomu, že vývoj je ještě v plenkách, můžeme s vydáním počítat nejdříve koncem příštího roku, ale spíše až v roce 2022. Nová Forza Motorsport ale každopádně vyjde exkluzivně na PC a Xbox Series X.

Od vydání prvního dílu Forza Motorsport uplynulo už 15 let. Poslední sedmý díl vyšel v roce 2017. Autoři se teď svezli na trendu rebootů slavných značek.

Forza Motorsport v rámci značky Forza představuje autentické zobrazení motorsportu a je svým způsobem kontrahentem Gran Turisma vycházejícího na Playstation. Druhou nohou značky je potom Forza Horizon, za kterou však zodpovídá jiné studio a která představuje arkádové závodění ve stylu Need for Speed. Mimochodem, poslední díl Forza Horizon 4 se dočká speciálně vylepšené verze pro Xbox Series X.

Forza Motorsport – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na