Star Wars: Battlefront 3 je ve hvězdách. Hráči už netouží po pokračováních jako dříve

V minulosti bylo zejména v případě her od vydavatelské společnosti Electronic Arts běžné, že po vydání následovala jedna sezóna s jedním až čtyřmi DLC a pak už mediálním prostorem začaly rezonovat plány na pokračování. V případě Star Wars: Battlefront 2 je tomu ale poněkud jinak. Už před dvěma lety vydaná akce stále dostává nový obsah a oficiální podporu. Nutno dodat, že díky nim se ze zprvu kontroverzní hry stal velmi kvalitní titul se stálou komunitou.

Tip na článek:  Hráči se vzbouřili a zvítězili. Star Wars: Battlefront 2 nebude Pay2Win titulem

Zřejmě i proto to s případným pokračováním není nikterak žhavé. Designový ředitel série Dennis Brännvall z vývojářského studia DICE potvrdil, že v blízké budoucnosti se Star Wars: Battlefront 3 neplánuje. “Pokračování jsou stále výdělečná, jinak by je nikdo netvořil,” vysvětluje Brännvall v rozhovoru pro magazín PCGamesN. “Ale už po nich není takový hlad jako dříve. Tehdy jsme byli zvyklí na řetězec pokračování. Vydali jsme hru, potom pro ní v rámci Season Passu rok tvořili obsah a pak se přesunuli na další titul. Ale domnívám se, že herní branže se v tomto ohledu proměnila. Tentokrát nepostupujeme tímto způsobem.

Studio DICE se chce nadále věnovat vylepšování Star Wars: Battlefront 2, které bude obohacovat novým obsahem. Něco nám říká, že je to dáno i očekáváním nové generace konzolí. Je dost možné, že EA na pokračování pracuje, ale chce ho uvést až na Playstation 5 a Xbox Project Scarlett coby titul, který bude plně využívat schopností těchto nových zařízení. Ze stávajících konzolí by autoři totiž už jen stěží vyždímali více, než se jim povedlo v Battlefrontu 2.

Electronic Arts se po tlaku společnosti Disney začalo o značku Star Wars, na kterou má pro tvorbu videoher exkluzivní licenci, výraznější měrou starat. Výsledkem bude také první singleplayerový titul v rámci tohoto partnerství – Star Wars Jedi: Fallen Order vyjde letos.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na