Starcraft 3 může být další hrou Blizzardu. Autoři dvojky se na něj těší

Bylo by velkým překvapením, kdyby Blizzard na letošním BlizzConu vedle nového Diabla a druhého Overwatche představil také Starcraft 3. Přeci jen, tato série aktuálně není pro firmu tak důležitá a cílovou skupinu stále velmi slušně uspokojuje druhým dílem této strategie. Přesto není vyloučeno, že se trojky nakonec dočkáme.

Magazín PCGamer o možnostech kolem Starcraftu 3 pohovořil s autory druhého dílu, konkrétně hlavním producentem Timem Mortonem a designérem kooperativní hry Kevinem Dongem. Podle jejich odpovědí se zdá, že Starcraft III zatím sice není ve vývoji, ale oba mají velký zájem na tom, aby jednou vznikl. Ale aby to bylo možné, musí fanoušci série Blizzardu ukázat, že o něj skutečně stojí. Respektive, že mají zájem o více strategických her. Je totiž pravdou, že tento žánr je oproti minulosti, kdy vznikl první Starcraft, jakousi popelkou herního průmyslu. Strategie zkrátka nejsou tak prodávané jako jiné žánry, což dost možná souvisí s tím, že se příliš nehodí pro hraní na konzolích.

Přeci jen se ale blýská na lepší časy. Microsoft už nějakou dobu připravuje Age of Empires 4 a o remastery prvních dílů je také velký zájem. Electronic Arts pak pomalu oprašuje sérii Command and Conquer, když se rozhodla otestovat trh rovněž s remastery. Nakonec i Blizzard chystá Warcraft 3: Reforged. Možná právě on, respektive zájem o něj bude pro studio lakmusovým papírkem, o kterém oba vývojáři hovoří, zda se do strategií pustit znovu ve větší míře.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na