The Evil Within 2 se bude hrát volněji a umožní rozmanitý crafting

The Evil Within byl poměrně lineárním zážitkem a vzhledem k pro survival horory typickému nedostatku munice kladl důraz na plížení. Druhý díl se má hrát o poznání volněji, jak nyní prozradili vývojáři z Bethesdy. Hráči by navíc měli mít mnohem více možností v craftingu, skillech a upgradech k vytvoření vlastního Sebastiana.

Prostředí v The Evil Within 2 bude mnohem rozlehlejší, což hráčům umožní mnohem větší flexibilitu. Mohou ze Sebastiana udělat smrtící zbraň a hrou se probojovat nebo naopak experta na přežití, který se opatrně plíží a nepřátele láká do pastí nebo prostě obchází.

Rozšíření se dočká také systém craftingu a upgradů. V prvním díle jste pomocí zelené tekutiny mohli vylepšovat Sebastianovy schopnosti, teď k tomu přibudou ještě části zbraní, jimiž lze vylepšit výzbroj. Můžete se tak koncentrovat na Sebastiana a jeho schopnosti nebo na zbraně a jiné vybavení.

Precizní vývoj charakteru

Hlavní hrdina The Evil Within 2 navíc disponuje různými stromy schopností jako “zdraví” nebo “plížení”, prostřednictvím kterých můžete tyto aspekty cíleně vylepšovat. Například “boj” redukuje zpětný ráz a zvyšuje sílu útoků na blízko, zatímco “atletika” zlepšuje výdrž. Ve spojení s upgrady zbraní budete svůj charakter moct specializovat zcela odlišnými způsoby. Kromě toho půjde pomocí gelu odemykat ještě speciální schopnosti. Na určitou dobu tak budete schopni zvýšit škody působené střelnými zbraněmi.

V případě zbraní půjdou vylepšovat standardní vlastnosti jako je síla výstřelu, kapacita munice a frekvence palby. Kuše pak má speciální funkce jako dosah, rychlost doletu k cíli nebo speciální šipky. Pokud by vám náhodou došla munice, což se pravděpodobně stane, můžete si pomoct sami. Munice a medikity si na ponku zbastlíte sami, za předpokladu, že máte dostatek potřebných surovin.

The Evil Within 2 vyjde 13. října 2013 na PC, PS4 a Xbox One.

Trailer The Evil Within 2

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na