The Outer Worlds bude ve 4K jen na Xbox One X, PS4 Pro ostrouhá. Zajistil si Microsoft výhodu?

Chystané sci-fi RPG The Outer Worlds bude podporovat rozlišení a textury ve 4K, ale pouze na PC a z konzolí jen na Xboxu One X. Majitelé Playstation 4 Pro se musí smířit s rozlišením 1440K, které bude přepočítáno na 4K, což vyústí v poměrně podstatný vizuální rozdíl. Uvedla to společnost Private Division, součást Take Two, jež titul vydává.

Mluvčí firmy potom v rozhovoru s magazínem Portal Windows Central uvedl, že verze The Outer Worlds pro PS4 Pro nebude obsahovat žádná optická vylepšení. To však záhy firma dementovala na svém Twitteru, kde uvedla, že také nejlepší model konzole od Sony se dočká určitých vylepšení. “The Outer Worlds bude technicky lepší na Xboxu One X i na PS4 Pro,” stojí ve zprávě. Zcela jistě ale nepůjde o nativní 4K rozlišení.

Z celé záležitosti bohužel tak trochu čpí odér tlaku Microsoftu, který si před časem pořídil vývojářské studio Obsidian Entertainment, jež je za hru zodpovědné. V té době už bylo The Outer Worlds oznámené pro všechny platformy pod jiným vydavatelem, a tak si pro něj nemohl zajistit exkluzivitu. Autorům ale mohl potichu “poradit”, aby hru pro jeho konzoli udělali přitažlivější.

Je sice pravdou, že Xbox One X je výkonnější než PS4 Pro, ale The Outer Worlds není žádným technologickým výstřelkem, nýbrž po technické stránce spíše průměrným titulem, který by konzole od Sony s největší pravděpodobností ve 4K dokázala zobrazit, obzvlášť když hra nedisponuje otevřeným světem, ale je rozdělená do jednotlivých lokací, mezi nimiž se přechází přes nahrávací obrazovku.

The Outer Worlds vychází 25. října 2019, a to na PC, Playstation 4 a Xbox One. Později vyjde také verze pro Nintendo Switch.

The Outer Worlds – úvodních 20 minut z hraní

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Petr
Host
Petr

No tak at si to strčí do zadele.