Ubisoft se pochlubil skvělými čísly. Far Cry 5 druhým nejúspěšnějším startem v historii a dosud neoznámený AAA titul

Ubisoft v tomto týdnu prezentoval své výsledky za fiskální rok 2017/2018 a nepřekvapil jen samotnými čísly, ale také řadou zajímavých informací k jednotlivým titulům z jeho portfolia. Především uvedl, že Far Cry 5 zaznamenalo druhý nejúspěšnější start prodeje ve firemní historii a že na brzké oznámení čeká jeden AAA titul, přičemž se může jednat o Watch Dogs 3 nebo Splinter Cell 7.

Roční obrat Ubisoftu stoupl o 18,6 % na 1,732 miliardy euro, čímž překonal nejen interní odhady, ale také predikce většiny analytiků. Překvapivě málo však rostl obrat v digitální části byznysu, a to o pouhých 3,8 procenta na 1,004 miliardy euro, což odpovídá 58 % celkových příjmů. Největším odbytištěm her Ubisoftu je Playstation 4 následované Xboxem One a PC.

Mobilní hry, Čína a umělá inteligence

Co naopak rostlo enormně, to jsou příjmy z mobilních her. Zde firma zaznamenala nárůst o 66,2 %, přičemž Ubisoft zde do budoucna vidí ještě větší potenciál, a tak se rozhodl uzavřít spolupráci s čínským gigantem Tencent, který se právě na mobilní hry specializuje. Rovněž roste důležitost čínského trhu, což se má jen a jen prohlubovat.

Ubisoft se rozhodl také ve větší míře investovat do umělé inteligence, která v poslední době zažívá nebývalý rozvoj. Počínání počítačem řízených postav ve hrách by se tak mohlo rychle lepšit. Nejde ale jen o něj – umělá inteligence má vývojářům pomoct rovněž ve vychytávání chyb ve hrách.

Úspěch Far Cry 5 a Assassin’s Creed: Origins

Ubisoft je nadšen především tím, že oba jeho největší tituly za daný fiskální rok uspěly na plné čáře. Far Cry 5 v prvním týdnu od zahájení prodeje zaznamenalo příjmy ve výši 310 milionů dolarů, což je druhý nejlepší výsledek firmy v celé její historii. Skvěle si vedl také Assassin’s Creed: Origins, který se stal nejúspěšnějším zástupcem této série.

Daří se také dlouhodobě provozovaným online titulům Rainbox Six: Siege, The Division a Ghost Recon: Wildlands. První jmenovaný se těší úspěchům v e-sportu a zaznamenal už 30 milionů hráčů. The Division se pyšní 20 miliony a Ghost Recon 10 miliony hráči.

Splinter Cell nebo Watch Dogs?

Ve fiskálním roce 2018/2019 má Ubisoft v plánu vydat tři AAA tituly. Dva z nich – The Crew 2 a The Division 2 – už byly oznámeny, třetí je potom zatím tajný. Společnost prozradila, že půjde o pokračování známé série. Nejpravděpodobnější je návrat Splinter Cellu, který měl delší pauzu. Ale v úvahu připadá také Watch Dogs 3. Nejmenší šance má potom nový Assassin’s Creed, jehož oznámení by znamenalo, že se série vrací k roční frekvenci vydávání nových dílů. Od těchto tří hitů si Ubisoft slibuje prodeje 19 milionů kusů.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

3
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
gengar
Host
gengar

no jo.. dnesni doba.. kraviny typu fortnite, pubg, at se deti nahodou nemusi hru nejak moc ucit… driv strategie u kterych si nesedel aspon par hodin denne, tak jsi si multyplayer proste nezahral apod.. hrozna ta doba… a single player hry? kus od kusu… neco extremne tezky, neco zbytecne moc lehky, jako napr zminovane far cry 5….

james bond
Host
james bond

Zapoměli zmínit, že v Assasinovy origin jsou úkoly osvobod někoho z klece,UI velmi primitivní najdi zabij a tak je přes 120 ůkolů. Dnešní generace hráčů nechce u her přemýšlet. Grafika ano jde dopředu. Na steamu samá alpha verze her, která nikdy nebude dokonbčena. Generace hráčů zdegenerovává a herní průmysl se stará jen o svoje lootboxy apod nesmysly.

Milan
Host
Milan

Nové hry se můžou kvalitativně posunout dál jen masivním vývojem umělé inteligence a její co nejrychlejší implementací. Osobně nechápu, jak dnešní hry můžou ještě někoho extra bavit nebo naplňovat, v podstatě během posledních 10 let se kromě grafiky nic moc nezlepšilo. Jen ty se super příběhem se dají hrát, jinak je to katastrofa. Když si člověk pomyslí, jakým obrovským skokem se vše s pomocí nové inteligence vylepší, je to neskutečné …, už aby to bylo.