Vychází očekávaná strategie Age of Empires: Definitive Edition. Staré dobré časy se vrací

Microsoft po několika odkladech konečně vydává očekávaný remake Age of Empires, který se prodává s přídomkem Definitive Edition. Hra vychází 20. února a stojí 549 Kč.

Age of Empires: Definitive Edition je možné koupit pouze v oficiálním obchodě Microsoft Store. Na oblíbený Steam se hra nedostane, protože podle autorů není možné zajistit jeho propojení se službou Xbox Live, přes kterou probíhají multiplayerové partie. Ty si však můžete střihnout také po tradiční LAN, byť to zprvu nemělo být možné.

Age of Empires je jednou z nejznámějších realtime strategií všech dob. Microsoft nyní pracuje na obnově značky, která dlouhé roky spala. Vydávání “definitivních edic” prvních dvou dílů je teprve začátkem. V přípravě už je totiž také regulérní čtvrtý díl Age of Empires, který je však zatím v nedohlednu.

Oproti původnímu Age of Empires nabídne Definitive Edition především vylepšenou grafiku v aktuálně používaných rozlišeních včetně 4K. Velkou výhodou je, že hru bez problému rozběhnete na současných počítačích. Hra však neběží pod jiným operačním systémem než Windows 10. Jinak však HW požadavky nejsou nijak vysoké.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Redaktor zpravodajství serveru Gamebro.cz. Milovník příběhových her, ať už těch akčních nebo RPG.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na