Vychází strategie Phoenix Point od tvůrců X-COM. Recenze sklízí nadprůměrné

Milovníky taktických strategií dlouho očekávaný titul Phoenix Point konečně vyšel. Na hře sice formálně pracovalo nové vývojářské uskupení Snapshot Games, ovšem pod vedením zkušeného Juliana Gollopa, který je duchovním otcem legendární série X-COM. Novinka se nikterak netajila tím, že právě na její odkaz chce s plnou parádou navázat.

Hra je situována stylově do roku 2047, kdy se Země nachází uprostřed mimozemské invaze. Vše je navíc tak trochu střihnuté lovercraftovským hororem. Phoenix Point bude standardně rozdělen do dvou rovin. V globální části se budete starat o starat o strategická rozhodnutí, a když přijde na boj, užijete si tahových taktických bitev.

A jak Phoenix Point nakonec dopadl?

Jak hodnotí kritici a hráči

Inu, není to vůbec špatné. Průměrné hodnocení na serveru Metacritic sice činí “jen” 75 %, ovšem našla se řada recenzentů, kteří sáhli po vysokých známkách. “Jde o velmi kvalitní hru, která exceluje ve strategické vrstvě, ale ta taktická část je trochu sterilní a chladná,” píše v recenzi Strategy Gamer, který hodnotí 80 %.

Strategicky skvostné, ale největším problémem Phoenix Point je tristní technické provedení,” uvádí pro změnu PC Gamer s hodnocením 75 %.

Phoenix Point připomíná X-COM až příliš a žánr v podstatě nikterak neposouvá vpřed,” napsal ve své recenzi magazín VG247, který udělil pouhých 60 %.

Ve vzácné shodě s recenzenty jsou také hodnocení od hráčů. Ta na serveru Metacritic dosahují v průměru 74 %. Hodnocení ze Steamu bohužel nejsou k dispozici, protože autoři uzavřeli dohodu o časové exkluzivitě s Epic Games Store, za kterou si mimochodem nechali pěkně zaplatit.

Phoenix Point vyšel 3. prosince 2019 na PC a v příštím roce by se měl představit také ve verzích pro Playstation 4 a Xbox One.

Phoenix Point – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
TheTruth
Host
TheTruth

Výborná hra a velké plus za to že se nepokloní parazitickým pijavicím od Valve