Vydavatele obsáhlých průvodců videohrami porazil internet. Prima Games po 28 letech končí

Masivní vzestup internetu, který je pochopitelně ještě významnější v oblastech jako jsou videohry, neprospěl rozhodně každému. Kromě strádajících papírových časopisů je jedním z poražených také společnost Prima Games, která dlouhé roky vytvářela oblíbené knihy sestávající obvykle z podrobných návodů videoher. 

Prima Games teď po 28 letech existence oznámila svůj konec. Ve světě, kde je po vydání každé hry na internetu zanedlouho nepřeberně video i psaných návodů, tipů a triků, zkrátka pro hodnotné a do detailu zpracované knihy není místo. Obzvlášť když obvykle vycházejí s jistým zpožděním po samotné hře.

Zástupci odůvodnili uzavření vydavatelství tím, že silně klesla poptávka po jeho produktech. Marné byly tedy snahy nabízet své průvodce her na Steamu. Přitom ještě v roce 2015 se zdálo, že se firmě poměrně daří. Tehdy totiž koupila konkurenční Brady Games.

Pravděpodobně posledním kouskem, který Prima Games vydá, bude platinová edice Falloutu 76, která nabídne podrobný návod a nějaké bonusové předměty, aniž by však obsahovala hru samotnou.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na