Vývoj nové Star Wars hry od EA běží na plné obrátky. Bude se odehrávat v otevřeném světě

Společnost Electronic Arts už řadu let drží výhradní licenci na vývoj her na motivy ságy Star Wars. Ve spojení s jejím oprášením ze strany Disney a úspěchem nových filmů by mělo jít doslova o zlatý důl. Jenže EA k němu zatím nedokázala najít klíče.

Jediné, co zatím na základě této licence spáchala, jsou dva díly Star Wars: Battlefront, přičemž ten druhý ani nenaplnil finanční očekávání, protože tvůrci naprosto zbabrali implementaci mikrotransakcí.

Dalším projektem, který už teoreticky mohl spatřit světlo světa, bylo příběhové dobrodružství ze světa Star Wars, na kterém pracovalo studio Visceral Games. Jenže výsledky jeho práce se manažerům Electronic Arts nelíbily, a tak vývojáře rozpustili, hru de facto zrušili a v nové podobě projekt převeleli pod křídla EA Vancouver.

Tam podle všeho vzniká velkolepá hra s otevřeným světem, pro jejíž vývoj tvůrci aktuálně hledají posily. Vzhledem k tomu, že vývoj začal v podstatě nanovo, nelze očekávat, že by hra vyšla letos nebo příští rok.

Podle neoficiálních zpráv přitom společnosti Disney s Electronic Arts už došla trpělivost a momentálně hledá jiného partnera, se kterým by na titulech ze světa Star Wars spolupracovala do budoucna.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na