Transsexuální vývojářku málem vyhodili z herní firmy. Podle stovek emailů kvůli ní klesla kvalita vydávaných her

Nebylo daleko tomu, aby anonymní internetový dav svou koordinovanou akcí zajistil vyhození transsexuální vývojářky z herní firmy. Nejmenované vývojářské studio obdrželo stovky emailů, ve kterých pisatelé argumentovali, že kvůli dotyčné klesla kvalita herní produkce daného studia a zároveň apelovali na to, že zaměstnávaní transgender osob je morálně nevhodné. Účty na sociálních sítích vývojářky potom měly dětem a mladistvým poskytovat špatný vzor společenského chování.

Nějakou dobu se zdálo, že management firmy požadavku vyhoví. Pak si ale jeden ze zaměstnanců studia všiml, že přibližně padesátka dopisů nesla společné formální znaky. Od tohoto odhalení už nebylo daleko ke zjištění, že jde o práci organizované skupiny kolem aktivistů z hnutí Gamergate, kteří nenávisté dopisy rozeslali pomocí botů. Gamergate se vyznačuje nesnášenlivostí vůči ženám v herním průmyslu a nenávistnými tirádámi proti nejrůznějším menšinám.

Postižená vývojářka pro server Kotaku uvedla, že tato akce stoprocentně navazuje na kauzu studia ArenaNet. To před nedávnem propustilo jednu z vůdčích vývojářek projektu Guild Wars 2, Jessicu Price, a to za to, že se nevhodně vyjádřila o hráči tohoto titulu, který s ní vedl zapálenou debatu o příběhu. Také po jejím propuštění volalo hnutí Gamergate. “ArenaNet ukázal, že dokážeme nechat vyhodit šlapky. Postarejme se o to, aby jich o práci přišlo co nejvíce. Máme moc to provést,” stojí v jednom z příspěvků na síti Reddit.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Redaktor a hlavní recenzent serveru Gamebro.cz. Jinak vášnivý sběratel starých herních konzolí a her.

4
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jajajo
Host
Jajajo

Zdejší redaktoři jsou opravdu elita. Co kdybyste si nejdriv k problémům zjistili informace???

Karel
Host
Karel

Musím doplnit, že kauza gamergate v žádném případě nebyl spolek na utlačování menšin nebo žen, jak z článku vyplývá! Děsí mě takto děsivě neodborný text od jinak kvalitního gamebra – v ČR se například gamergate zastala otevřeně homosexuální vývojářka Nikola Bornová a to je Vaše “žena v herním průmyslu a menšina” v jednom jak vyšitá. Kauza gamergate totiž začala jako vlna odporu proti podplácení herních webů sexem s recenzenty – To si pane Krýzle děláte dobrou reklamu, zastávat se jako herní žurnalista takových praktik, jen co je pravda… (V žádném případě nechci konkrétní osobu jakkoliv nařknout, pouze chci upozornit na… Číst vice »

Ivory
Host
Ivory

Redaktor by si mel nejdriv najit fakta o kauze gamergate,nez tu zacne prohlasovat tyhle lzive nazory.Snazite se deckam vstipit nesmysly,jelikoz vite,ze 90% populace si nekontroluje pravdivost textu.Jeste nezapomente napsat,ze Zoe Quinn je svetice a obet kauzy gamergate…Politicky usmernujete decka,ktere o politice vi prd a jsou lehce ovlivnitelni.Viz rok 89 a cinkani studentu…
Stydte se!!!

nezapomente prispevek hned smazat…

D.D
Host
D.D

je smutny ze i v roce 2018 se najdou takhle netolerantni a zaostali lide